Soudani i Ćorić slomili Gruzijce u samo tri minute

26.07.2016 u 22:37

• +12

Liga prvaka, 3. pretkolo: Dinamo Z. - Dinamo T.

Izvor: Cropix / Autor: Goran Mehkek / CROPIX

Nogometaši Dinama u prvoj utakmici 3. pretkola Lige prvaka pobijedili su imenjaka iz Tbilisija rezultatom 2:0 te tako napravili veliki korak prema završnoj stepenici kvalifikacija za elitno klupsko nogometno natjecanje...

Sastav Dinama iz Zagreba: Eduardo – Pivarić, Benković, Sigali, Stojanovič – Antolić, Machado, Rog, Ćorić – Soudani, Hodžić

Sastav Dinama iz Tbilisija: Scribe - Lobzhanidze, Rene Santos, Amisulashvili, Chelidze - Chanturishvili, Papunashvili, Parunashvili, Jigauri - Kiteishvili, Dvalishvili

Liga prvaka, 3. pretkolo

Dinamo Z. – Dinamo T. 2:0 (Soudani 39, Ćorić 42)

Tijek utakmice

Kraj - Dinamo iz Zagreba na kraju vrijedna i visoka pobjeda uoči uzvrata u Tbilisiju
85' - opasan udarac Jiguarija, ali Eduardo opet skida
79' - dobar skok Benkovića nakon prekida, ali puca glavom iznad gola
74' - Ćorić se oslobodio braniča, ali pucao visoko iznad gola
63' - odlično je pucao Fernandes, ali Scribe je na pravom mjestu
61' - opasno je tukao Parunashvili, Eduardo brani
60' - neprecizan udarac Hodžića odlazi daleko iznad gola
55' - brza akcija gostiju, izveden prekid kad se nitko to nije nadao, ali Gelashvili nije uspio zabio najveću priliku Tbilisija dosad
51' - pucao je Ćorić s dvadesetak metara malo pokraj gola
Poluvrijeme - nije moglo biti bolje za 'modre' koji su se dugo mučili, a onda s dva pogotka prednosti otišli na odmor
42' - gooool za Dinamo iz Zagreba! Fernandes je probio lijevu stranu, ubacio za Ćorića koji iz blizine zabija!

39' - gooool za Dinamo iz Zagreba! Krasna dubinska lopta Ćorića pronašla je Soudanija, a on sam pred Scribeom s lakoćom zabija!

38' - opalio je Chanturishvili s dvadesetak metara i bio najbliže pogotku dosad...malo je to prošlo iznad grede
35' - pokušao je Rog probiti u sprintu lijevu stranu, ali Santos ga je dočekao i uzeo mu loptu
30' - pola sata igre, ništa nismo vidjeli od zagrebačkog Dinama dosad
27' - upropastili su gosti i slobodnjak s dvadesetak metara, a zatim zabili odbijenu loptu, no poništen je gol zbog opravdanog zaleđa
21' - opasna gužva pred golom zagrebačkog Dinama srećom završava tek nepreciznim udarcem
15' - oštar udarac Stojanoviča Scribe hvata u ruke
9' - izašao je zbog ozljede Machado, ušao Junior Fernandes...Gruzijci su pak još jednom zaprijetili, ali udarac Chanturishvilija otišao je preko gola
6' - Soudani je odgovorio slično nepreciznim udarcem
4' - dobra šansa za goste, ali Papunashvili puca visoko iznad gola
1' - dvoboj na Maksimiru je počeo

Pred izabranicima Zlatka Kranjčara novi je europski test. Dinamo će u 3. pretkolu Lige prvaka snage odmjeriti protiv imenjaka iz Gruzije i u jasnoj je ulozi favorita, s obzirom na talentiranu momčad koju ima na raspolaganju.

No, utakmice s Vardarom u prethodnom kolu pokazale su da se nikog ne smije podcijeniti i da je u Europi sve moguće pa će gosti iz Tbilisija ovog utorka zasigurno tražiti svoju priliku u Zagrebu.

U momčad Dinama nakon produženog odmora vraća se golman Eduardo, a Rog i Ćorić te iskusni Soudani trebali bi napraviti razliku na terenu i donijeti pobjedu.