21.07.2016 u 22:22

• +5

Europska liga, 2. pretkolo: Hajduk - Iasi

Izvor: Cropix / Autor: Vladimir Dugandzic / CROPIX

Nogometaši Hajduka plasirali su se u 3. pretkolo Europske lige nakon što su na Poljudu pobijedili rumunjski Iasi rezultatom 2:1, zahvaljujući krasnim golovima Tudora i Ohandze...

Sastav Hajduka: Stipica, Juranović, Nižić, Ćosić, Milić, Jefferson, Kožulj, Sušić, Tudor, Vlašić, Said

Sastav Iasija: Grahovac, Mihalacke, Gheorghe, Voicu, Bole, Frasinescu, Tiganasu, Ciucur, Mitić, Cristea, Piccioni

Europska liga, 3. pretkolo

Hajduk – CSMS Iasi 2:1 (Tudor 22, Ohandza 90 / Ciucur 26), prva utakmica 2:2

Tijek utakmice

Kraj - Hajduku tijesna pobjeda i prolazak dalje te dvoboj protiv ukrajinske Oleksandrije sljedeći tjedan
90' - četiri minute sudačke nadoknade
90' - goool za Hajduk! Ohandza je sjurio prema golu gostiju i sigurno zabio u suprotni kut!
85' - pet minuta do kraja regularnog dijela, Hajduk još uvijek ima rezultat koji ga vodi dalje
77' - opasno je opet bilo, ali Cristea glavom iz blizine nije uspio pogoditi okvir gola
72' - Bašić iz slobodnjaka puca preko gola
64' - opasan udarac Vlašića, Grahovac izbija u korner
60' - ulazi kod Hajduka Toma Bašić, izlazi Sušić
58' - Rumnji sve više prijete, Jefferson je sada morao spasiti gol izbijanjem s crte!
Poluvrijeme - Hajduk i dalje ima rezultat koji ga vodi dalje, ali Rumunji prijete i sve ostaje otvoreno
38' - velika šansa za Iasi, ali Piccioni opet dopušta blok u situaciji kad sam treba krenuti prema Stipici
35' - još jedna bezopasan korner Splićana...utakmica se primirila nakon dva pogotka
26' - goool za Iasi! Ciucur je preciznim niskim udarcem izjednačio na 1:1!
22' - goool za Hajduk! Tudor fantastično zabija volejom iz zraka i dovodi Splićane u vodstvo!
21' - opasan ubačaj Milića umalo je od bloka prevario Grahovca
19' - novi neprecizni dalekometni udarac, ovaj put Sušića
15' - Tudor se izborio za loptu i puknuo s dvadesetak metara, ali neprecizno
10' - pucao je Sušić iz daljine, Grahovac lako brani
9' - odlična šansa za Iasi, ali Jefferson u zadnji čas ulazi u blok i sprečava pogodak Piccionija
5' - Hajduk bolje stoji na terenu, ali još bez pravih prilika
1' - dvoboj na Poljudu je počeo

Pušnikov Hajduk sretno je u prvoj utakmici izvukao remi u gostima, golom u posljednjim sekundama, a sad je na njemu to iskoristiti i u uzvratu na Poljudu osigurati plasman u 3. pretkolo Europske lige.

Rumunjski Iasi pokazao se na domaćem terenu kao nezgodan protivnik koji ima oružja zaprijetiti Splićanima, no trebalo bi biti drukčije u uzvratu, u kojem će Hajduk uz potporu svojih fanatičnih navijača definitivno imati ulogu favorita.

Pobjednik dvoboja ide na ukrajinsku Oleksandriju.