Lokomotiva s igračem više dotukla Fince, Marić zabio dva gola

21.07.2016 u 19:49

• +5

Europska liga, 2. pretkolo: Lokomotiva - Rovaniemi

Izvor: Cropix / Autor: Ronald Goršić

Nogometaši Lokomotive izborili su plasman u 3. pretkolo Europske lige pobjedom u Kranjčevićevoj 3:0 protiv Rovaniemija, što je bilo sasvim dovoljno nakon 1:1 u prvoj utakmici u Finskoj...

Sastav Lokomotive: Filipović; Rožman, Prenga, Perić, Bartolec; Ćorić, Capan, Cekici, Fiolić, Grezda; Marić

Sastav Rovaniemija: Reguero; Pirinen, Hämäläinen, Jammeh, Saksela, Taylor, Makitalo, Muinonen, Mravec, John, Kokko

Europska liga, 2. pretkolo

Lokomotiva – Rovaniemi 3:0 (Fiolić 43, Marić 49, 83), prva utakmica 1:1

Tijek utakmice:

Kraj - Lokomotivi uvjerljiva i zaslužena pobjeda, u 3. pretkolu igrat će s ukrajinskom Vorsklom
89' - crveni i za Jammeha, gosti ostali s devetoricom
83' - goool za Lokomotivu! Marić je prešao gostujućeg golmana i zabio u praznu mrežu!
70' - utakmica se smirila, Lokomotiva čvrsto drži prednost
56' - Marić sam ispred golmana mogao je riješiti sve, ali puca pokraj gola
55' - opasan udarac iz daljine Muinonena, Filipović atraktivno brani
49' - gooool za Lokomotivu! Marić je odbijenu lptu nakon udarca Bartoleca poslao u mrežu
Poluvrijeme - Lokomotiva vodi i dominira, a ima i igrača više...morala bi proći dalje
43' - goool za Lokomotivu! Ivan Fiolić je iz dva pokušaja svladao Reguera nakon ubacivanja Bartoleca!
36' - opasan udarac Taylora odlazi iz slobodnjaka malo pokraj gola
33' - crveni karton za Rovaniemi! Pirinen je dobio drugi žuti karton nakon grubog starta na Cekiciju
22' - Grezda je izborio kazneni udarac, ali Prenga nije uspio svladati Reguera!
13' - novi udarac Grezde nakon gužve, ali preko gola
7' - poništen gol Lokomotive! Josip Ćorić je ubacio za Grezdu, no prekasno i sudac je morao podići zastavicu
3' - Grezda je ubacio, Perić pucao glavom preko gola
1' - dvoboj u Kranjčevićevoj je počeo

Pred 'lokosima' je europska utakmica u kojoj moraju opravdati ulogu favorita. Naime, nakon remija 1:1 u Finskoj, pokušat će Tokićeva momčad pobjedom osigurati prolazak u 3. pretkolo te tako produžiti nadu u plasman u grupnu fazu natjecanja.

Lokomotiva je prošlog vikenda izgubila od Dinama, ali u pojedinim trenucima pokazala dopadljivu igru pa možemo očekivati u Kranjevićevoj dobru igru hrvatskog predstavnika i ako se bude kako treba, morali bi proći dalje.