Real nakon penala osvojio 11. titulu prvaka Europe!

28.05.2016 u 23:49

• +10

Liga prvaka, polufinale: Real M. - Atletico M.

Izvor: Reuters / Autor: Reuters / Kai Pfaffenbach

Na milanskom San Siru u finalu Lige prvaka ove subote nogometaši Reala i Atletica odlučuju tko će postati novi vladar europskog klupskog nogometa...

Sastav Reala: Navas, Carvajal, Marcelo, Pepe, Ramos, Kroos, Casemiro, Modrić, Bale, Ronaldo, Benzema

Sastav Atletica: Oblak, Filipe, Godín, Savić, Juanfran, Koke, Augusto, Gabi, Saúl, Torres, Griezmann
Liga prvaka, finale

Real M. - Atletico M. 1:1 (Ramos 15 / Carrasco 79) 5:3 nakon penala

Tijek utakmice

Penali - Juanfran je jedini promašio, Realovih svih pet izvođača zabilo i Ronaldo je svojim penalom donio 11. titulu kraljevsko klubu!
Kraj produžetka - odlučit će udarci s bijele točke
115' - bez pravih udaraca u drugom produžetku
Kraj prvog produžetka - i dalje nema odluke, sve smo bliže penalima
105' - još jedan krasan prodor Carrasca, ali udarac završava u bloku
100' - okušao je udarac i Modrić, ali završio je u bloku
93' - Bale puca visoko iznad gola
Kraj regularnog dijela - nema odluke o prvaku Europe nakon 90 minuta
86' - opasna solo akcija Balea završava udarcem u bliži kut, no Oblak je na mjestu
79' - gooool za Atletico! Carraco je izjednačio iz blizine nakon ubacivanja Juanfrana!

>
78' - udarac Ronalda ukrotio Oblak, u nastavku Savić s crte skida udarac Balea!
70' - odlična lopta Modrića za Benzemu kojem Oblak brani još jedan zicer!
59' - krasan udarac Saula iz voleja odlazi pokraj gola
54' - Savić iz blizine nije uspio skrenuti loptu u mrežu nakon kornera
48' - Pepe je nespretno srušio Torresa u 16-ercu, ali Griezmann iz penala pogađa gredu!

Poluvrijeme - odličnih 45 minuta Reala, Atletico mora nešto promijeniti u nastavku
43' - opasan udarac Griezmanna po zemlji prošao malo pokraj gola
34' - Navas hvata bez problema bezopasan udarac Griezmanna
32' - Oblak još jednom spašava Atletico nakon prodora i ubačaja Benzeme
23' - Real nastavlja gospodariti terenom, Atletico ne nalazi način kako doći u priliku
15' - goool za Real! Sergio Ramos nakon ubačaja Kroosa zabija za vodstvo svog kluba!

11' - Carvajalu žuti karton nakon grubog prekršaja nad Grizmannom
6' - sjajna obrana Oblaka! Bale je ubacio, a Casemira iz blizine zaustavio golman Atletica!
5' - Koke iz voleja pokušava zaprijetiti Navasu, ali udarac je bezopasan
1' - finale na San Siru počelo je s par minuta zakašnjenja zbog zabavnog programa koji je prethodio

Ponovo imamo gradski derbi u finalu Lige prvaka. Treću godinu zaredom sastaju se u elitnom klupskom nogometnom natjecanju Real i Atletico, a bit će to i repriza finala iz 2014. godine. U prethodnim europskim dvobojima bio je uspješniji 'kraljevski klub', no tijesne su to bile pobjede, a slična utakmica očekuje se i ovaj put.

Osam hrvatskih nogometaša osvajalo je Ligu prvaka dosad, a Luka Modrić pokušat će to napraviti po drugi put, dok bi Mateu Kovačiću to bila prva europska titula u slučaju trijumfa Reala.

Simeone je pak osvojio s Atleticom sve što se može osvojiti, osim Lige prvaka u kojoj je po drugi put u finalu i titulom bi zaokružio svoj fantastičan rad na čelu crveno-bijelih.

Tekstualni prijenos velikog finala pratite ovdje!