POLUFINALNE UTAKMICE

Villarreal šokirao 'redse', Sevilla neporažena iz Ukrajine

28.04.2016 u 22:58

U četvrtak su se igrale prve polufinalne utakmice Uefine Europske lige. Aktualni branitelj naslova, Sevilla iz Lavova je odnijela 2:2 protiv Šahtara, dok je Villarreal kao domaćin pobijedio Liverpool sa 1:0

TEKSTUALNE PRIJENOSE PRATITE OVDJE
------------------------------------------------------
ŠAHTAR - SEVILLA  2:2 (2:1)

ŠAHTAR: Pjatov, Kučer, Ismaily, Srna, Rakicki, Stepanenko, Marlos, Mališhev, Taison, Kovalenko, Ferreyra
SEVILLA: Soria, Rami, Escudero, Mariano Ferreira, Krychowiak, Daniel Carriço, N'Zonzi, Banega, Vitolo, Konopljanka, Gameiro

VILLARREAL - LIVERPOOL 1:0  (0:0)

VILLARREAL:
Asenjo, Mario Gaspar, Víctor Ruiz, Jaume Costa, Bailly, Pina, J. Dos Santos, Suárez, Bruno Soriano, Soldado, Bakambu
LIVERPOOL:
Mignolet, Clyne, Touré, Lovren, Moreno, Milner, Firmino, Lallana, Lucas, Allen, Coutinho

90'+6 KRAJ UTAKMICA
90'+2 GGGOOOLLLL - Adrian zabija na dodavanje Suareza; Villarreal vodi 1:0
90'+1 trostruka izmjena u šahtaru, a jedan od trojice koji je ušao je i naš Eduardo
90' - Klopp mijenja - izlazi Firmino, ulazi Benteke
88' - kontru je imao Alberto Moreno, ali pucao je preko gola
87' - Mignolet spašava Liverpool, Bakambu sjajno puca, ali Belgijanac dobro intervenira
82' - GGGOOOLLL - Gameiro pogađa za 2:2
81' - penal za Sevillu; nakon starta Ferreyre nad Vitolom
80' - nova prigoda za Gameira
77' - odlična lopta Banege, ali Gameiro promašuje 'zicer' za izjednačenje
76' - i treća zamjena kod Villarreala Musacchio ulazi umjesto Baillyja
75' - Sevilla je zabila, ali suci su poništili pogodak zbog zaleđa
74' - i druga izmjena u Villarrealu; Adrian Lopez je ušao a Soldado izašao
73' - Castillejo je ušao a Dos Santos izašao
72' - Danac je pljeskom ispračen; a umjesto njega u igru je ušao Coke
70' - teška ozljeda Krohn Dehlija; primio se za koljeno a s terena su ga otpeljali na vozilu
65' - Firminov udarac odsjeo je na vratnici, s time da je Asenjo dirao loptu i skrenuo je
64' - Kučer je prekinuo napad Seville, ali napad Šahtara nije bio dovoljno brz pa je i loše završio
62' - Krohn Dehli se dobro namjestio na udarac, ali Pjatov je također dobro postavljen
60' - složila je Sevilla priliku, ali N'Zonzi je pucao glavom pokraj gola
59' - Krohn Dehli je ušao, Konopljanka izašao
58' - odlično proigravanje Srne prema Marlosu, ali Soria na vrijeme istrčava
55' - Gaspar je imao priliku za Villarreal
54' - Sevilla je malo pritisnula; prvo je pucao Konopljanka, a sada i Daniel Carriço
51' - Milner je izborio udarac iz kuta; ali Asenjo nije imao previše posla
46' - Dos Santos ubacio, Bakambu glavom uputio loptu ali i pogodio vratnicu
46' - počela su druga poluvremena; Ibe je ušao, Coutinho izašao kod Liverpoola

45' + 2 KRAJ PRVIH POLUVREMENA
42' - opasan udarac Soldada, koji je prošao koji centimetar kraj gola
40' - novi Coutinhov udarac, ali opet preko gola
36' - GGGOOOLLL - Sahtar je preokrenuo; s lijeve strane je ubacio Marlos a zabio Stepanenko
35' - velika greška N'Zonzija, ali taison je nio bolje iskoristio, izborio je kroner
32' - Mariano je spriječio Marlsovo dodavanje za Taisona, Sevilla se obranila
30' - Taison se izborio za udarac, ali s nekih 18 metara pucao je kraj gola
23' - GGGOOOLLL - odlična lopta Rakickog sa sredine terena za Marlosa koji zabija za 1:1
22' - još jedna prilika za Villarreal. Pucao je Pina, obranio Mignolet
21' - brzi ulazak Srne po desnoj strani, ali prije njegova ubačaja Konopljanka je uklizao i izbio loptu u korner
18' - evo i Šahtara; Ismaily je ubacio, ali Ferreyra nije stigao do lopte
16' - nova prilika za 'redse', Adam Lallana je pucao, ali kraj gola
14' - Firmino prema 16-ercu gostiju, gdje je skakao naš Lovren, ali bez opasnosti po gol domaćih
12' - Villarreal je imao korner, ali 'redsi' su uspjeli izbaciti loptu i 'uhvatiti' zraka nakon manjeg pritiska domaćina
11' - odlična prilika za Villarreal! Domaćini su brzo izveli slobodni udarac, lopta je došla do Soldada, koji puca s desne strane iskosa, ali pucao je pokraj Mignoletova gola
 9' - Sevilla osim što vodi, igra jako dobro i posve kontrolira igru
 6' - GGGOOOLLL - Sevilla vodi; zabio je Vitolo nakon brze akcije gostiju i lažnjaka Sevillinog igrača; asisten je bio Gameiro
 5' - velika prilika za Liverpool, Allen je bio sam na pet, šest metara ali Asenjo je bio na pravom mjestu
 1' - stadioni su ispunjeni, pa i u Ukrajici iako šahtar ne igra na svom stadionu