24.11.2015 u 22:43

• +9

Arsenal FC - GNK Dinamo Zagreb

Izvor: Pixsell / Autor: Marko Prpić

U susretu 5. kola F skupine Lige prvaka nogometaši Dinama su na stadionu Emirates izgubili od Arsenala 0-3 i ostali bez izgleda za 'europsko proljeće'. Golove za Arsenal zabili su Mesut Ozil (29) i Alexis Sanchez (33, 69).

Dinamo je tako još jednu godinu ostao bez 'europskog proljeća'. Posljednji put 'modri' su prezimili u Europi u sezoni 1969/70. u kojoj su Zagrepčani nastupili u Kupu Kupova i dogurali do četvrtfinala u kojem su ispali od Schalkea.

Hrvatski prvak je stigao u London uzdrmanih redova nakon posljednjih afera koje su pogodile Maksimir. Podsjetimo kako je izvršni predsjednik Zdravko Mamić trenutačno u pritvoru zbog sumnje u financijske malverzacije i izvlačenja novca iz Dinama putem transfera igrača, dok je veznjak Arijan Ademi suspendiran na četiri godine nakon što je bio pozitivan na dopinškoj kontroli. Crni tjedan zaokružen je uvjerljivim porazom u Londonu.

Hrvatskom prvaku nije pomoglo niti što je domaćin bio oslabljen neigranjem čak osmorice igrača (Arteta, Coquelin, Oxlade-Chamberlain, Ramsey, Rosicky, Walcott, Welbeck, Wilshere). Dinamo je bio ravnopravan tek prvih 20 minuta, nakon čega je uslijedio slom.

Na prvi gol domaćina čekalo se do 29. minute. Bila je to brza akcija, a poslije ubačaja Sancheza s lijeve strane usamljeni Özil je s pet metara glavom zatresao mrežu.

Drugi pogodak iza leđa Eduarda stigao je samo četiri minute kasnije. Sigali je izgubio loptu na 20 metara od gola, Monreal je projurio po lijevoj strani i dodao Sanchezu koji ne griješi.

U nastavku, u 69. minuti, Campbell je sjajno pronašao Sancheza koji je izbjegao zaleđe, zaobišao Eduarda i poentirao.

Do kraja utakmice Dinamo je imao neke situacije iz kojih je mogao do počasnog pogotka, ali isto tako mogao je i puno gore stradati da su Arsenalovi nogometaši bili koncentriraniji u brojnim akcijama pred 'modrim' vratima.

U drugom susretu iz ove skupine Bayern je pobijedio Olympiacos 4-0 osiguravši plasman u osminu finala i prvo mjesto u skupini. Bavarci su pobjedu osigurali u prvih 20 minuta postigavši tri gola, a u nastavku su zabili još jedan. Strijelci su bili Douglas Costa (8), Robert Lewandowski (16) , Thomas Muller (20) i Kingsley Coman (70). Bayern je od 53. minute igrao bez isključenog Holgera Badstubera.

U posljednjem kolu Dinamo će 9. prosinca ugostiti Bayern, dok će u Pireju Olympiacos i Arsenal u međusobnom susretu tražiti drugog putnika u osminu finala. Arsenalu za prolaz treba pobjeda s dva gola razlike ili s jednim razlike, ali uz najmanje tri postignuta gola.