KVALIFIKACIJE ZA EL

Hajduk se porazom oprostio od Europske lige

27.08.2015 u 19:00

Nogometaši Hajduka ni ove sezone nisu uspjeli izboriti plasman u skupine Europske lige. Nakon poraza od Slovana 1:0 u prvoj utakmici, 'bili' su na prepunom Poljudu doživjeli još jedan poraz istovjetnim rezultatom

TEKSTUALNI PRIJENOS UTAKMICE PRATITE OVDJE
----------------------------------------------------------------
HAJDUK: Kalinić - Tudor, Milović, Nižić, Milić - Jefferson - Sušić, Balić, Caktaš, Vlašić - Ohandza
SLOVAN: Koubek - Coufal, Hovorka, Pokorny, Bartošak - Pavelka, Sackey, Delarge - Bakoš, Šural, Shala

90'+4 KRAJ UTAKMICE

89' - Roguljić je lijepim udarcem uzdrmao vratnicu
85' - alibi pokušaj Roguljića, udarac s nekih 20 metara, ali lopta odlazi preko gola
78' - prvi gledatelji napuštaju Poljud, svjesni da od prokreta neće biti ništa
75' - ulazi Fleišman, izlazi Sackey
74' - Juranović ulazi, Tudor izlazi
73' - Pavelka je pred gostujućim golm napravio prekršaj
68' - kompenzirali su suci svoj propust jer su Bakošu svirali zaleđe, iako u njemu nije bio
64' - je li sudac Dias oštetio Hajduk? Lopta je Pokornyja pogodila u ruku, ali sudac nije dosvirao penal...
62' - izlazi Shala. ulazi Soungole
61' - domaćini igraju sve otovorenije, a time se otvara mogućnost za kontru gostiju
57' - Hajduk je nešto opasniji, ali i dalje bez konkretnih prilika
51' - dobra i obečavajuća akcija 'bilih'; Vlašić je ubacio ali maloku u padu ne može dobro zahvatiti loptu
49' - ulazi Roguljić, izlazi Caktaš
49' - ulazi Kerbr; izlati Delarge
48' - Hrvoju Miliću žuti karton zbog simuliranja
47' - borbeni Ohandza izborio se za korner, u gotovo izgubljenoj situaciji
46' - počelo je drugo poluvrijeme, promjena nije bilo

45'+3 KRAJ POLUVREMENA
45' - Jefferson puca iz daljine, ali prilično neprecizno
43' - lijepa akcija Slovana, ali Pavelka je već bio u padu kada je pucao
40' - Sušić puca iz daljine, gosti su loptu izbili u korner, ali nakon ubačaja nema opasnosti po Čehe
37' - Malokuov očajnički pokušaj s 25 metara, ali ravno u ruke Koubeka
35' - Pavelka u zadnji tren izbija ispred Ohandze
34' - Balić izlazi, Maloku ulazi;
34' - Šuralu žuti karton zbog starta na nogu Tudora
26' - pokušava Hajduk nešto iz prekida, ali bezuspješno...
25' - ovaj rezultat nije nikakvo iznenađenje s obzirom na prikazano na terenu
23' - GGGOOOLLLL - Šural je silovitim udarcem s desetak metara rastužio Poljud; prvo je pucao Shala, Milović klizećim startom blokirao, no onda je odbijena lopta došla do neometanog Šurala koji s 12 metara 'zakucava' za vodstvo gostiju
19' - Pokorny u visokom skoku ispred Ohandze
18' - Bartošak je izvodio slobodni udarac, ali netko od njegovih suigrača napravio je prekršaj u napadu
15' - Tudor je ušao u sredinu, pokušao dodati do Sušića, ali gosti su otklonilo opasnost
12' - Česi sve više pritišću; Milović je hravro stao pred jau loptu Coufala
11' - imali su gosti kontru, ali je Delarge rukama srušio Tudora ali sudac dobro procijenio i dosudio prekršaj za Hajduk
10' - loš izlazak Tudora iz zadnje linije, ali na svu sreću prošao je nekažnjeno
 8' - Coufal je nabacio s desne strane, ali Milović dobro izbija ispred Kalnića
 5' - Nikola Vlašić imao je dobru priliku, čak i proigrati suigrača, ali odlučio se na udarac s nekih 17 metara, no lopta nije prošla
 3' - Ohandzin udarac iz daljine, preslabo za Koubeka
 2' - pokušavali su gosti iznendaiti domaćine i utišati Poljud
 1' - počela je utakmica; Hajduk je u bijelim, a Slovan u plavim dresovima

- na Poljudu je 35.000 navijača
- Torcida je cijeli dan pjevala i navijala...
- nepotrebno je reći da je Poljud krcat, Ulaznice su rasprodane i prije prve utakmice..