Briljantan gol Balića, Kiš dotukao Norvežane!

30.07.2015 u 20:50

• +5

Europska liga, 3. pretkolo: Hajduk - Stromsgodset

Izvor: Pixsell / Autor: Petar Glebov/PIXSELL

Nogometaši Hajduka pobijedili su u prvoj utakmici 3. pretkola Europske lige norveški Stromsgodset, zahvaljujući krasnom pogotku Andrije Balića u 67. minuti i Tomislava Kiša u sudačkoj nadoknadi...

Sastav Hajduka: Kalinić, Milović, Nižić, Pejić, Jefferson, Vlašić, Caktaš, Tudor, Roguljić, Balić, Ohandza

Sastav Stromsgodseta: Bugge Pettersen, Hamoud, Madsen, L. Vilsvik, Valsvik, Rønning, Fossum, Abu, Kastrati, Olsen, Wikheim

Europska liga, 3. pretkolo:

Hajduk – Stromsgodset 2:0 (Balić 67, Kiš 90+2)

Tijek utakmice

Kraj - Hajduku odličan rezultat za uzvrat, na oduševljenje Poljuda
90+2' - gooool za Hajduk! Zabio je Tomislav Kiš glavom i dotukao goste!
88'-  Caktaš puca iz slobodnjaka, Petterson odlično brani
85' - Vlašić prijeti iz daljine, ali točno u Pettersena
74' - zaprijetili su Norvežanin, ali Ronning nije uspio postaviti nogu nakon ubačaja Fossuma
67' - gooool za Hajduk! Briljantan pogodak Andrije Balića koji je iz zraka pogodio s dvadesetak metara u rašlje!
61' - pokušavaju Vlašić i Roguljić iz daljine, ali neprecizno
50' - dobra kombinacija Hajduka, na kraju puca Balić, ali lopta odlazi malo pokraj gola
Poluvrijeme - Hajduk na trenutke vrlo opasan, ali bilo je vatre ih pred njegovim golom...bit će zanimljivo u nastavku
44' - Roguljić se odlično sjurio prema golu, ali njegov udarac ide preko gola
43' - Fossum iskosa pokušao iznenaditi Kalinića, ali ovaj dosta lako brani
37' - probao je Vlašić snažnim udarcem, ali Pettersen se dobro postavio
27' - najbolja šansa na utakmici! Jefferson je probio desnu stranu, ubacio za Vlašića koji je snažno pucao, ali Pettersen još bolje ukrotio loptu!
25' - Ohandza ovaj put prijeti glavom, ali puca preko gola
20' - nova prijetnja Ohandze! Opet je probio desnu stranu, ubacio savršeno na pet metara, ali Vilsvik čisti ispred Roguljića
13' - krasno igra Ohandza! Probio je desnu stranu, ubacio opasno u sredinu, ali nitko nije uspio uputiti udarac
10' - vratnica za goste! Bila je to brza kontra koju je završio prizemnim udarcem Kastrati, no pogađa okvir gola
9' - pucao je Kastrati, ali neprecizno
6' - Caktaš! Opasan udarac iz slobodnjaka s manje od 20 metara, koji je izborio sjajni Ohandza uz žuti karton za Hamouda
1' - dvoboj na Poljudu je počeo, pred više od 20 tisuća ljudi

Nakon velikog trijumfa na Poljudu protiv Kopera i debakla u gostima u Puli, trener Hajduka Damir Burić nada se ponovo pravom licu svoje momčadi u prvom susretu 3. pretkola Europske lige ove srijede. Poput Dinama, i Hajduk je izvukao Norvežane u ovoj fazi natjecanja, a vidjeli smo u utorak da to nije baš tako lak ždrijeb kako se nekima činio.

Momčad Stromsgodseta trenutno se nalazi na petom mjestu norveškog prvenstva, ispred Moldea koji je igrao 1:1 na Maksimiru. Na Poljudu će tražiti svoje prilike, no splitski klub nošen hukom s tribinama mora biti favorit na svom stadionu u ovom susretu, bez obzira na sve...