ODLUKA U UZVRATU

Hajduk se mučio u Estoniji, jeftin gol oteo mu pobjedu

02.07.2015 u 20:20

Hajduk je uoči uzvrata u Dugopolju prvog pretkola Europske lige izborio aktivan rezultat na gostovanju u Estoniji, no remi 1:1 malokoga je oduševio i odluka će pasti u uzvratu

Hajdukov novi trener Burić započeo je svoju splitsku avanturu remijem. Momčad je u Kalevu nakrcao potentnim nogometnim mladićima, imao dominaciju, ali nedovoljnu za pobjedu.

Na početku je Hajduk izgledao i bio bolji, te je svoju inicijativu naplatio već u šestoj minuti. Iz prve ozbiljne akcije novi napadač Ohandza izborio je kazneni udarac, a Caktaš vješto izvedenom 'panenkom' rspjevao pristiglu skupinu Torcide.

Kako je vrijeme teklo domaćini su polako počeli ozbiljnije parirati Splićanima i zabili su iz prilično tipične situacije. Vlašić je izgubio loptu na sredini i na klasični estonski način brzim trkom i dobrim ubačajem kraj neodlučne obrane stvorili su situaciju za gol glavom Silicha za 1:1. Igrala se 40. minuta, i do odmora većih uzbuđenja nije bilo...

U drugom poluvremenu obje su momčadi imale svoje prilike, ali rezultat se više nije mijenjao, što znači da će odluka pasti u uzvratu za tjedan dana. Hajduk ostaje veliki favorit, no Estoncima nakon odličnog otpora kojeg su pružili u Kalevu ambicije rastu...