OTVARANJE SEZONE

Hajdukovo mučenje u Estoniji; sve pokvario jeftin gol!

02.07.2015 u 20:21

Nakon tri pripremne pobjede došao je pravi debi za novog Hajdukovog trenera Damira Burića koji predvodi Hajduk na gostovanju u Kalevu. U pitanju je prvi dvoboj prvog pretkola Europske lige, te ujedno i prvi europski nastup nekog hrvatskog kluba u novoj sezoni. Sretno!

Sillamäe Kalev - Hajduk 1:1 (1:1)
Strijelac: Silich 40 / Caktaš 6

Sillamae Kalev: Starodubtsev, Cinikas, Cheminava, Dudarev, Vnukov, Toomet, Russo, Silich, Šišov, Tjapkin, Kvasov
Hajduk: Kalinić, Mikanović, Milović, Nižić, Tudor, Balić, Caktaš, Roguljić, Vlašić, Maloku, Ohandza

93' - završena je utakmica. Ostalo je 1:1
90' - igrat će se još tri minute sudačke nadoknade
85' - Šišov je dobio žuti karton zbog grubog starta na Ohandzi. Čak je malo zaiskrilo na klupi zbog ovog faula
82' - Bili je vrlo dobro pucao na povratnu loptu, ali nije bio precizan
81' - Caktaš je danas najbolji igrač Hajduka. Sada je uzeo loptu i nakon sprinta uposlio Balića koji sa 16 metara puca preko gola. Nakon toga Maglica ulazi u igru upravo umjesto Balića
77' - pokušaj škarica Ohandzea, ali lopta nije išla prema vratima
75' - Opet sjajni golman Kalinić spašava Hajduk. Čista šansa čisti, ali srećom po bijele nije zabio Toomet
73' - Roguljć izlazi iz igre, a umjesto njega ulazi Bili
71' - pao je titam u igri Hajduka; Kalinić sjajno brani udarac Ratnikova sa 18 metara. Lopta je išla pod prečku!
67' - opet je poništen gol Ohandzi; ovaj puta zbog zaledja. Asistirao je mladi Vlašić
61' - potpuna dominacija Hajduka. Gol visi u zraku... Zabio je tamnoputi Ohandza, ali poništen je zbog prekršaja u napadu.
59' - snažan udarac Roguljića sa nekih 20 metara, ali lopta je otišla pored stative
58' - Radčenko je ušao u igru umjesto Malokua
53' - nekoliko puta Hajduk je zaprijetio; dva puta Roguljića te jednom Malokua koji je pucao pored stative
48' - Ohandza se našao u čistoj situaciji nakon dodavanja Caktaša. Najbolja prilika na utakmici, ali Cheminava izbija loptu u zadnji tren
47' - solidan u udarac Balića iz daljine, ali nije lopta išla u smjeru okvira vratiju
46' - počelo je drugo poluvrijeme, nema promjena u sastavu Hajduku
---------------------------
45' - poluvrijeme, Hajduk ima solidan rezultat, ali Estonci su postajali sve opasniji
40' - klasična pogreška mladića i klasična estonska kazna...
40' - GOL: Vlašić je pogriješio, a nakon brze polukontre Silich pogađa glavom s peterca...

35' - Maloku i Balić 'izbacili' u šansu Roguljića koji puca kraj stative. Dobra prilika
29' - Estonci su digli tempo igre, ali nisu još došli blizu podatka
24' - Roguljić dva puta puca u blok
23' - prekršaj u napadu na Franu Tudoru u skoku, prvi konkretniji pokušaj Estonaca
18' - Ohandza je najkonkretniji hajdukovac na terenu, ostavlja dobar prvi dojam
14' - Kalinić dobro istrčava ispred svoga gola, ali ostao je nakratko ležati nakon sudara s Estoncem. Igra dalje...
13' - Ohandza opet 'zakuhao', ostatak navale Hajduka suviše zakomplicirao
9' - Hajduk je poveo iz prve prilike, raspjevao svoje navijače na tribini i mirno čuva rezultat
6' - GOOOOL: Mijo Caktaš 'panenkom' pogađa za rano vodstvo Hajduka!

5' - penal! Ohandza je prvi došao do lopte, srušen je i sudac pokazuje na bijelu točku!
1' - prvi napad za Hajduk, počela je utakmica

Damir Burić na teren je poslao iznimno mladu ofenzivnu liniju Hajduka

-----------------------------------
Hajduk ulazi u sezonu s novim strategom i novom situacijom na terenu.Momčad je mlada i (tako kažu...) poletna, ali vrlo vjerojtano ćeprolaziti oscilacije kroz sezonu. To je u ovakvim situacijama gotovoneizbježno.

Domaćin Sillamae Kalev je smještena na petoj poziciji estonskog prvenstva kamo ih je odbacio poraz tijekom vikenda. Bili su domaćini talinskoj Flori (koju je Dinamo izbacio 2001.)i izgubili 1:2 što ih je sasvim udaljilo od borbe za naslov. Uuigranijoj su fazi, ali niti to niti vlastita situacija nisu alibiHajduku koji traži uspjeh. Burić ima priliku demnostrirati prve nacrtesvoga rada i publici objasniti da ih čeka sezona koju se isplatipratiti.

Naravno, ta priča je zatvorena tek nakon dva poluvremena. Uzvrat je u Dugopolju idućeg četvrtka s početkom u 19 sati.