BORBA ZA POLUFINALE EL

Sevilla ostala u igri, Dnjipro izbacio Club Brugge

23.04.2015 u 20:43

U četvrtak su se igrale uzvratne utakmice četvrtfinala nogometne Europske lige. Branitelj naslova, Sevilla sačuvala je prednost (2:1) iz prve utakmice te s konačnih 4:3 izbacila Zenit. Dnjipro je s 1:0 pobijedio Club Brugge, što je Ukrajincima bilo dovoljno za prolazak u polufinale. Dalje su prošli i Napoli protiv Wolfsburga, odnosno Fiorentina protiv kijevskog Dinama

* u zagradama su rezultati prvih utakmica

90'+4 KRAJ UTAKMICA
90'+4 - GGGOOOLLL - Vargas zabija za 2:0 Fiorentine
85' - GGGOOOLLL - Gameiro zabija za 2:2 Seville, Zenit bi sada morao zabiti dva gola
81' - GGGOOOLLL - Šakov zabio za 1:0 Dnjipra
73' - GGGOOOLLL - Perišić zabija za 2:2; stignu li 'vukovi' do poptunog preokreta?

72' - u igru Dnjipra ušao je naš Nikola Kalinić, a izašao Seleznjev
72' - GGGOOOLLL - Hulk je zabio za 2:1 Zenita; na taj je način anulirana prednost Seville

71' - GGGOOOLLL - Klose je zabio za Wolfsburg i smanjio zaostatak 'vukova'

70' - napokon nešto i od Club Bruggea
66' - prilika za Dnjipro, Konopljanka je pucao, ali vratar gostiju mirno hvata loptu
65' - GGGOOOLLL - Napoli vodi 2:0 a strijelac je Mertens

60' - Sevilla je primila pogodak, ali ne misli se tek tako odreći naslova; Coke je imao odličnu priliku
51' - zabio je Dnjipro pogodak, ali bio je igrač domaćih u zaleđu
50' - GGGOOOLLL - Callejón je zabio za Naploi i uništio sve nade Wolfsburga

48' - GGGOOOLLL - Zenit je izjednačio, a strijelac za 1:1 je Rondon

48' - velika prilika za Konopljanku, ali Ryan dobro brani
47' - Konopljanka je imao priliku, ali njegov je udarac završio u suigraču
46' - počela su druga poluvremena

KRAJ PRVIH POLUVREMENA
45'+2 - Hulk je u odličnoj prilici, ali Sevilla odlazi s prednošću na odmor
45'+1 Čeberjačko je promašajem zaključio poluvrijeme Dnjipra i Club Bruggea
43' - GGGOOOLLLL - Gomez je kapitalizirao bolju igru ali i igrača više, Fiorentina vodi 1:0

40' - drugi žuti odnosno crveni karton za Nizozemca Lensa, pa će Dinamo Kijev igrati s igračem manje
37' - Šovkovskij opet na mukama, Savić je pucao, ali veteran na golu Kijevljana bio je oprezan
34' - Banega je propustio prigou za Sevillu
34' - Vidin start na Joaquina, Španjolac se ostao previjati po travnjaku, a naš je igrač prošao bez kazne
32' - napokon nešto i od kijevskog Dinama
31' - Fedecki je zaprijetio golmanu Bruggea
23' - u Kijevu, gdje je Dnjipro domaćin Club Brugge igra se dobro i dopadljivo, s prilikama na obje strane, ali sredinom prvog poluvremena i dalje je 0:0
22' - Šovkovskij sjajno brani udarac Gomeza; ostaje 0:0
19' - Wolfsbrug i dalje napada, sada je dobru priliku imao Träsch
14' - Sevilla igra puno bolje nego u prvoj utakmici, a već su imali nekoliko prilika
11' - Hulk je u prilici, ali ništa od brzog izjednačenja Zenita
11' - sada je i Valero pucao, ali pogodio je samo vratnicu
10' - furiozan početak u Firenci, 'Viole' su imale već tri izrazite prilike
 8' - Wolfsburg se ne predaje unatoč velikom zaostatku iz prve utakmice, a Bendtner ima priliku za 'vukove'
 6' - GGGOOOLLL - Bacca je zabio za vodstvo Seville, precizan je bio s 'bijele točke'

5' - Fiorentina ja zabila gol, no Mario Gomez bio je u zaleđu pa je pogodak opravdano poništen
 2' - u Firenci je Fiorentina mogla do vodstva, no Gomez je bio za malo prekratak
 1' - Perišić je odlično ušao u utakmicu u Napulju  i stavio golamana domaćina na velike muke