LIGA PRVAKA

Subašićev Monaco razbio Arsenal, Atletico izgubio!

25.02.2015 u 23:02

Posljednje večeri prvih utakmica osmine finala Lige prvaka Monaco je stigao do velike pobjede na Emiratesu, a Bayer minimalno slavio protiv Atletica

Liga prvaka, osmina finala

Arsenal – Monaco 1:3 (Oxlade-Chamberlein 90+1 / Kondogbia 38, Berbatov 53, Carasco 90+3)

Sastav Arsenala: Ospina - Bellerín, Mertersacker, Koscielny, Gibbs - Coquelin, Cazorla, Alexis, Özil - Welbeck, Giroud

Sastav Monaca: Subašić - Elderson, Wallace, Abdennour, Touré - Fabinho, Moutinho, Kondogbia, Dirar, Martial - Berbatov

Tijek utakmice:

Kraj - Arsenalu izuzetno teško nadoknadiv poraz, Subašić branio odlično
90+3 - goool za Monaco! Carasco je iz kontre vjerojatno dotukao 'topnike'!

90+1 - goool za Arsenal! Oxlade-Chamberlein je krasno zabio iz daljine i probudio nadu Arsenalu!

65' - Subašić je zaustavio Walcotta, Wellbeck odbijenu loptu šalje preko gola!
61' - mogli su gosti sve riješiti, ali Ospina brani udarac Martiala nakon krasne akcije Monaca
57' - prilika za domaće! Sanchez pucao, Subašić odbio, a Giroud čistu zicer poslao preko gola!
53' - gooool za Monaco! Kontra gostiju završava udarcem iskusnog Berbatova koji s lakoćom pogađa pokraj Ospine!

52' - opet Giroud glavom, opet preko gola
46' - Sanchez uraganski prolazi kroz obranu Monaca, ali Giroud iz blizine ne uspijeva pogoditi
Poluvrijeme - očajni Arsenal bez udaraca u okvir gola, Monaco je to znao iskoristiti
38' - goool za Monaco! Kondogbia je opalio s više od 20 metara, skrenuo je loptu Mertesacker, Ospina nemoćan!

33' - Sancez je bio u velikoj prilici, no udarac je otišao malo iznad Subašićeve grede
25' - slaba reakcija Subašića kojem je pobjegla lopta u korner...nezagrijan je jer nema pravog posla...zasad
20' - napadi Arsenala potpuno bezopasni, pao je tempo utakmice
10' - potpuna dominacija Arsenala, ali Subašić još uvijek bez konkretnih intervencija
2' - Arsenal odmah prijeti, Wellbeck se izborio za šut i pucao malo iznad gola s desetak metara
1' - utakmica u Londonu je počela

Pred Danijelom Subašićem težak je zadatak. Monaco oslabljen ozljedama u prvoj utakmici osmine finala igra na Emiratesu protiv 'topnika', a Arsene Wenger jako dobro poznaje klub iz kneževine. Ako hrvatska 'jedinica' sačuva mrežu, bit će to podvig i velika stvar uoči uzvrata…

Bayer L. – Atletico M. 1:0 (Calhanoglu 56)

Sastav Bayera: Leno - Spahić, Hilbert, Papadopoulos, Wendell - Bender, Çalhanoglu, Castro, Bellarabi - Son, Drmić

Sastav Atletica: Moyá - Juanfran, Godín, Miranda, Siqueira - Gabi, Tiago, Saúl, Arda - Griezmann, Mandžukić

Tijek susreta:

Kraj - neugodan poraz Atletica, puno posla čeka Mandžu i društvo u uzvratu
76' - Tiago je dobio crveni karton, nove muke za goste
65' - ulazi Fernando Torres umjesto Arde Turany, posljednji džoker Simeonea
56' - goool za Bayer! Çalhanoglu je zabio za domaće pod gredu nakon prekrasne akcije!

46' - Atletico bez Saula i Siqueire koji su se ozlijedili u prvom dijelu, umjesto njih su na terenu Gamez i Raul Garcia
Poluvrijeme - Bayer bolji, ali i Atletico je imao svoje prilike
45+1 - veliku je priliku propustio Son u sudačkoj nadoknadi
39' - briljantnom intervencijom Leno je zaustavio Griezmanna i odbijenu loptu nakon udarca Juanfrana
26' - Bayer je pogodio stativu! Opet je to bio Spahić, malo je falilo da svlada Moyu, krasan dalekometni udarac!
12' - velika prilika za domaće! Mandžukić je s crte morao čistiti udarac Spahića nakon kornera
7' - puca Bellarabi, no izvan okvira gola
1' - okršaj Bayera i Atletica je počeo

Viceprvak Europe pred prvim je izazovom u nokaut fazi Lige prvaka. Mandžukić i Griezmann igraju sjajno u posljednje vrijeme, no to će morati potvrditi ove večeri protiv nepredvidivog Bayera, ekipa koja je u stanju primiti puno golova, ali ako ju krene, puno i zabiti..