DIN - CEL 4:3

Dinamo se od Europe oprostio pobjedom nad Celticom

11.12.2014 u 18:45

Dinamo je na svom Maksimiru dočekao Celtic, u utakmici 6. kola Europske lige. I za rastanak s Europom, iako su Mamići obećavali 'europsko proljeće', Dinamo je uspio pobjediti Celtic sa 4:3 te ostati na trećem mjestu D skupine

Kako i gdje gledati Europsku ligu

Osim na MAXtv-u (Arenasport) utakmice Europske lige možete gledati i na pay per view online servisu Match.tportal.hr. Članovi communityja Tribina.hr imat će prilike prijenose utakmica pratiti u sklopu tog community portala.

TEKSTUALNI PRIJENOS PRATITE OVDJE
--------------------------------------------------------------------------

DINAMO: Eduardo - Pinto, Sigali, Taravel, ​Pivarić - Brozović, Ademi, Antolić - Soudani, Henriquez, Pjaca
CELTIC: Gordon - Mathews, Ambrose, Van Dijk, Izaquirre - Biton, Johansen - McGregor, Commons, Wakaso - Šćepović

90'+3 KRAJ UTAKMICE
90' - igrat će se još tri minute sudačke nadoknade
89' - još jedna prilika za goste; panika u Dinamovim redovima
88' - prilika i za Dinamo; Ademi puca pokraj gola
87' - nakon kornera Šćepović je glavom pogodio vratnicu; nova opasnost za Dinamovog vratara
86' - jedan bezopasan udarac skrenuo je netko od 'dinamovaca' a Eduardo u zadnji čas spasio svoju mrežu
85' - odličan slobodnjak Čopa, ali lopta je prohujala koji centimetar kraj gola
82' - zadnja promjena i u Dinamu; Soudani je izašao a ušao Fernandes
81' - GGGOOOLLL - dugo su Škoti kombinirali a Šćepović je drugi golom, smanjio Dinamovo dodstvo na 4:3
77' - zadnja promjena u Celticu; Wakaso izašao, Stokes ušao
70' - izborio je Dinamo slobodni udarac, na nekih 40 metara od gola, ali loše su 'dinamovci' kombinirali
65' - promjena i u Dinamu; Henriquez je izašao a ušao Čop
63' - nova promjena u Celticu; McGregor izašao a ušao Henderson
58' - Commons puca iz daljine, ali loše
56' - Celtic mijenja: Fisher je ušao a Mathews izašao
50' - GGGOOOLLL - Pjaca se sjurio s centra i onda opalio s 20-tak metara te prekrasnim udarcem pogodio gornji kut Celticova gola

48' - GGGOOOLLL - odlična akcija Dinama, Antolić asistira Brozoviću koji 'bombom' pogađa Celticovu mrežu

48' - sada Ademi prijeti, ali Gordon opet spašava svoju mrežu
47' - nova odlična prilika za Dinamo, Soudani odlično puca na Pintov ubačaj ali i Gordon sjajno brani
46' - Dinamova prva prijetnja u nastavku; Pivarić je ubacio ali Gordon hvata loptu ispred Soudanija
46' - počelo je drugo poluvrijeme

45'+1 - KRAJ POLUVREMENA
41' - mogao je Dinamo i povesti; Pjaca je dobro proigrao Brozovića ali njegov udarac brani Gordon
39' - GGGOOOLLL - Dinamo je preko Pjace izjednačio na 2:2; pucao je Pjaca ali se lopta odbila od Biltona

35' - nakon dosta vremena Dinamo je stigao pred 16-erac Celtica te izborio slobodni udarac; Brozovićev udarac gosti su izbacili u korner a na Pjacin ubačaj puca Henriquez no lopta odlazi kraj gola
30' - GGGOOOLLL - Šćepović je zabio nakon što je Commons iz slobodnog udarca pogodio vratnicu

23' - GGGOOOLLL - nakon slobodnjaka, koji je u živom zidu pogodio škotskog igrača, Commons je najbolje ragirao i zabio pokraj Eduarda za 1:1

22' - imali su gosti dobru priliku, no nakon ubačaja s desne strane, lopta je prohujala kroz 16-erac
18' - dobar prolazak Pinta, ali Gordon je prvi na lopti
14' -GGGOOOLLL - duga akcija 'modrih' koju je Pjaca lijepim udarcem pospremio u gol za vodstvo Dinama 1:0

11' - Šimunović ulazi umjesto Taravela, koji je stradao u jednom duelu
10' - Henriquez je zakasnio s dodavanjem prema Soudaniju, pa je Alžirac zabio gol iz zaleđa
 8' - nakon kornera Taravel glavom, ali Gordon je siguran i mirno hvata loptu
 7' - odličan udarac iskosa Commonsa, a Eduardo je loptu mogao samo odbiti, koliko je jaka bila
 4' - McGregor je pucao s 18 ,etara, ali lopta je otišla visoko preko gola
 2' - Antoliće je imao dobar pokušaj, ali gosti su ga blokirali
 1' - počela je utakmica