DVOBOJ U ŠPANJOLSKOJ

Rijeka se oprostila od Europe

11.12.2014 u 20:55

Nogometaši Rijeke u četvrtak (21.05) igraju protiv Seville posljednju utakmicu po skupinama Europske lige. Momčadi s Kantride odgovara jedino pobjeda, a tekstualni prijenos pratite na tportalu

Sevilla: Beto - Coke, Pareja, Carriço, Navarro - Mbia, Banega - Reyes, Suárez, Vitolo - Bacca
Rijeka: Vargić - Vešović, Samardžić, Mitrović, Tomečak - Močinić, Jajalo - Kvržić, Moisés, Sharbini - Kramarić

Sevilla - Rijeka 1:0

90+4' - kraj utakmice
90' - četiri minute nadoknade
89' - Kramarićev slobodnjak preko živog zida, ali i preko gola, nije to njegova večer
87' - Mbia je pogodio gredu, Rijeka ostavlja sve više prostora
85' - Reyes je s lijeva iskosa išao na dodavanje, a ostaje dojam da je bilo bolje za Sevillu da je pokušao svladati Vargića
83' - Gameiro s desna iskosa gađao je suprotni donji kut, ali se Vargić ispružio i produljio nadu
80' - kakva prilika za Rijeku, duga lopta Vargića, Ivančić je prebacio za Kramarića, a najbolji strijelac Kekove družine je loše opalio sa 16 metara prema istrčalom Betu
75' - Jugović u padu s 13 metara, preslabo da bi Beto uopće imao posla
65' - posljednjih nekoiko minuta Sevilla dominira, ali zadnja linija Rijeke požrtvovanim reakcijama je otklonila moguće opasnosti
56' - lopta za Kramarića u prostor s lijeva iskosa, Beto mu je ušao u udarac
55' - Kvržić je pokušao, Beto je zaustavio
51' - Tomečak je probio lijevi bok, idealno poslužio Jajala koji sa desetak metara neometan puca traljavo pored gola
46' - počelo je drugo poluvrijeme

45' - kraj poluvremena
45' - sjajna prilika za domaćina, Moises je pogriješio, a Reyes je s ruba šesnaesterca prizemno gađao, ali u Vargića
43' - Navarrova prizemna lopta s lijeve strane, Mitrović je uklizavanjem na šest metara u zadnji trenutak očistio ispred Bacce
40' - mora se priznati Sevilla je bolja, kontrolira situaciju na terenu, Rijeka teško dolazi do daha
34' - Rijeka je pokazala zube, prvo je udaraca Jajala blokiran, a zatim je Tomnečak pucao u golmana Seville Beta
25' - nova izgubljena lopta riječke družine, srećom po goste zadnji pas domaćih nogometaša nije bio precizan
22' - Bacca je iz blizine zabio, ali je prije toga bio u zaleđu
20' - 1:0 - GOOOL - Suarez je provozao obranu Rijeke i zatim s 15 metara poslao loptu u desnu Vargićevu stranu
14' - Vitolo je pokušao iznuditi 11-erac, a sudac mu je pokazao žuti karton
12' - igra se čvrsto, Sevilla ima inicijativu, ali Rijeka bez većih muka otklanja sve moguće prijetnje
6' - Bacca je pronašao Suareza, on je opalio iz okreta, ali je Vargić spreman na prvi izazov
1' - počela je utakmica

'Kada igraš utakmicu u kojoj samo jedna momčad može proći dalje želja ti je biti taj. Znamo tko je favorit u ovom dvoboju, ali sport zato i je interesantan. Znamo tko je Sevilla, koja je njihova individualna kvaliteta, kako stoji u prvenstvu ali i mi imamo svoj karakter, organizaciju i želja nam je pokazati se u najboljem svjetlu. Cilj nam je proći dalje, a hoće li to netko smatrati senzacijom nije bitno. Bitan je samo prolaz', kazao je strateg Rijeke Matjaž Kek koji će protiv Seville proslaviti jubilarnu stotu utakmicu na klupi Rijeke,