EUROPSKA LIGA

Rijeka promašivala u nastavku! Feyenoord slavio

06.11.2014 u 20:50

Nogometaši Rijeke na utakmicu protiv Feyenoorda (21 sat), koju igraju u sklopu 4. kola Europske lige, otišli su s realnom nadom da nakon sjajne partije na Kantridi mogu još jendom ponoviti takvu predstavu. Tekstualni prijenos pratite na tportalu

FEYENOORD: Vermeer - Wilkshire, Kongolo, Nelom, Van Beek - Classie, El Ahmadi, Immers, Toornstra - Kazim, Manu
RIJEKA:
Vargić - Tomečak, Lešković, Mitrović, Leovac - Jajalo, Cvijanović - Jugović, Moises, ​Sharbini - Kramarić

Feyenoord - Rijeka
2:0

90' - kraj utakmice, dodajmo kako je u istoj skupini Sevilla svladala Standard 3:1
87' - Leovac je katastrofalno izveo slobodnjak, nitko nije mogao uhvatiti njegov ubačaj
84' - sve je manje nade za riječke nogometaše koji su u drugom dijelu bili puno bolji od svojeg suparnika
77' - nije to večer Kramarića, njegov udarac po sredini s desetak metara završio je u bloku
70' - hrvatski predstavnik dominira, Kekova družina opet nije iskoristila obećavajuću situaciju za pogodak
65' - kakva prilika za Rijeku da se vrati u utakmicu. Kramarić je prvo iz blizine napucao vratara Vermeera, a njegov novi pokušaj blizu gol linije je zaustavio netko od braniča Feyenoorda
56' - u nastavku nema uzbuđenja, Feyenoord čeka priliku, Rijeka nema ideje kako doći do suparničkog gola
50' - Kek je umjesto Sharbinija ubacio Kvržića
45' - drugo poluvrijeme

45' - kraj prvog poluvremena, Rijeka je u pojedinicm trenucima izgledala dobro, ali platila je danak uplašenom početku
36' - Kazim je pucao, ali je Lešković uklizavanjem spriječio novi pogodak
30' - Rijeka je uspostavila ravnotežu, ali bez ikakvog rezultatskog pomaka
26' - Kramarić je provozao obranu Nizozemaca i sa 14 metara opalio u ruke Vermeera
24'  - zicer za Feyenoord, srećom Toornstra s desna iskosa iz blizine puca pored gola
19' - 2:0 - GOOOL - ubačaj iz kornera, najviši u skoku je Immers
15' - Sharbini je pokušao iznuditi 11-erac, sudac nije nasjeo pa je zaradio žuti karton
13' - Kramarić je bio u bijegu, ali klizećim startom obrana domaćina odnijela mu je loptu
8' - 1:0 - GOOOL - Rijeka izgleda prestrašeno, kazna je odmah stigla, Kazim je glavom spustio za El Ahmadija koji je istrčao pred Vargića i pogodio
5' - nije Rijeka dobro ušla u utakmicu, Kazim je glavom sa šest metara pucao preko grede
1' - počela je utakmica
- stiglo je i oko 700 pripadnika Armade, Rijeka će imati podršku

Feyenoord se nije proslavio na Kantridi, ali u nizozenskom prvenstvu je u sjajnom razdoblju i spojio je pet pobjeda uz samo jedan primljeni gol pritom. Fred Rutten uvelike je promijenio ploču u odnosu na eru Ronalda Koemana, shvativši da nema kadar za jurnjavu i igru za gol više od suparnika, te je veliku pažnju posvetio obrani, koja je trenutačno najneprobojnija u nizozemskoj Eredivisie.

Time hat-trick Andreja Kramarića u Rijeci još više dobiva na težini, kao što će napadač hrvatskog kluba danas dobiti maksimalnu pažnju gdje god se nalazio na terenu.
Feyenoord nema prostora za kalkulacije jer ma koliko skupina bila izjednačena, poslije dva poraza, bez pobjede nad Rijekom velikan iz Rotterdama teško će do prva dva mjesta u skupini.

'Moramo pobijediti Rijeku, pa onda možemo pričati o budućnosti. Kada bismo sada pričali o onome što nam slijedi za nekoliko tjedana, povećali bismo mogućnost da večeras kiksamo, a to nikako ne želimo dopustiti', kazao je glavni veznjak Feyenoorda Jordi Clasie, a trener Fred Rutten od važnih aduta na raspolaganju nema samo stopera Jorisa Mathijsena.

Rijeka je u HNL-u nanizala dva remija i ne djeluje baš uvjerljivo u posljednje vrijeme. Dojam svakako popravlja pobjeda protiv Feyernoorda u njihovom prvom susretu. Čini se kako je Kekove trupe stigao umor. Žalio se Slovenac u nekoliko navrata na taj problem, no s obzirom na širinu kadra ipak bi to trebao kvalitetno izgurati. Barem kada je riječ o HNL-u.

Danas imaju naoko lakši zadatak s obzirom da neće morati juriti pobjedu. Keku ionako više odgovara kada može postaviti momčad da čeka na pogrešku suparnika.

'Već sam rekao da je Feyenoord za mene momčad koja u našoj skupini igra najbolji nogomet. Znamo što nas čeka, pun stadion, ali u tome oni mogu izgubiti više nego mi. Feyenoord je pokazao svoju kvalitetu na Kantridi, momčad je to koju strahovit poštujem kao i rad njihovog trenera ali imamo svoje ciljeve, želja je pozitivan rezultat i tako ćemo se postaviti', rekao je Matjaž Kek.