SKUPINA H

Briljantna večer Šahtara i Luiza Adriana, Porto svladao Baske

09.12.2014 u 23:09

Nogometaši Šahtara utješili su se za bombardiranje Arene u Donjecku uvjerljivom pobjedom protiv BATE Borisova, a veliku večer imao je Brazilac Luiz Adriano

Brazilac je već u prvom poluvremenu zabio četiri gola, a po još jedan u tom dijelu zabili su Alex Teixeira i Douglas Costa. Nastavak je bio nešto 'skrominiji', jer Adriano je zabio tek jedan gol,za ukupnu pobjedu 7:0.

S ovih pet golova, Luiz Adriano ponovio je uspjeh Lionela Messija, koji je do ove utakmice bio jedini koji je zabio pet golova u utakmici Lige prvaka.

Hrvatski reprezentativac Darijo Srna odigrao je cijelu utakmicu za ukrajinsku momčad.

U drugoj utakmici skupine, u kojoj je izgledalo sve da neće biti problema, Porto se dugo mučio protiv Athleic Bilbaa. Domaćini su poveli tek u 45. minuti pogotkom Herrera, s time da su i gosti imali prilike za vodstvo.

U drugom dijelu, gosti su uspjeli izjednačiti pogotkom Guillerma Fernándeza, no domaći je trener 'imao nos' i u utakmicu je gurnuo Quaresmu koji je u 75. minuti pogodio za konačnih 2:1, odnosno pobjedu domaćina.