1. KOLO EUROPSKE LIGE

Vida, Badelj i Vrdoljak slavili, Biliću bod, ostali izgubili

18.09.2014 u 21:24

U četvrtak je počelo i natjecanje u 'drugom razredu' europskog nogometa, Europskoj ligi. A osim u Dinamu i Rijeci, hrvatskih je nogometaša bilo i po drugim kolubovima; poput Panathinaikosa, Dnjipra, Fiorentine, kijevskog Dinama, Legije... No, a samo su trojica imala razloga za zadovoljstvo - Milan Badelj, Domagoj Vida i Ivica Vrdoljak

Na otvaranju natjecanja po skupinama Europske lige izuzev nogometaša Dinama i Rijeke nastupilo je još devet hrvatskih nogometaša, a samo su trojica imala razloga za zadovoljstvo - Milan Badelj, Domagoj Vida i Ivica Vrdoljak.

Fiorentina je u susret K skupine u Firenzi pobijedila Guingamp 3:0, a Milan Badelj je odigrao drugo poluvrijeme. Strijelci za 'viole' bili su

Vargas (34), Cuadrado (67) i Bernardeschi (88). Francuski sastav je od 38. minute igrao bez isključenog Dialla.

Uspješna je bila i Legija koja je u Varšavi u dvoboju skupine L porazila Lokeren 1-0 golom Radovića u 58. minuti. Ivica Vrdoljak je kao kapetan odradio cijeli dvoboj u poljskom sastavu.

Dynamo je u Portugalu deklasirao Rio Ave 3-0 u skupini J. Strijelci su bili Jarmolenko (20), Belhanda (25) i Kravec (70). Domagoj Vida je odigrao cijeli susret.

Inter je u Kijevu pobijedio Dnjipro 1-0, no Mateo Kovačić nije nastupio. Pogodak odluke zabio je Danilo D'Ambrosio u 71. minuti utakmice. Ivan Strinić je odigrao cijeli susret za Dnjipro, a u 52. minuti je dobio žuti karton, dok je Nikola Kalinić ušao u igru u 79. minuti. Mladen Bartulović nije nastupio. u igru.

Wolfsburg je doživio težak poraz kod Evertona 1-4. Strijelci za engleski sastav bili su Rodriguez (15-autogol), Coleman (45+1), Baines (47-11m) i Mirallas (89). Poraz njemačkog sastava ublažio je Rodriguez u sudačkoj nadoknadi. Ivica Olić je odigrao cijeli susret za 'vukove', dok je Ivan Perišić i dalje izvan stroja zbog ozljede.

Poraz je doživio i Panathinaikos koji je u Ateni izgubio od moskovskog Dinama 1-2 na otvaranju natjecanja u skupini E. Golove za ruski sastav zabili su Kokorin (40) i Ionov (49), dok je gol za 'Pao' zabio Dinas (63). Gordon Schildenfeld je za Panathinaikos odigrao cijeli susret, Danijel Pranjić je igrao do 80. minute, dok je Mladen Petrić dobio priliku u zadnjih 15 minuta.

Bivši hrvatski izbornik Slaven Bilić, sada na klupi Bešiktaša, loše je otvorio natjecanje u skupini C odigravši u Istanbulu tek 1-1 protiv grčkog Asterasa. Bešiktaš je poveo golom Gokhana Torea u 33. minuti, a u samoj završnici je izjednačio Parra.