Petarda Astri: Ćorić majstorijom zatvorio rapsodiju Dinama

18.09.2014 u 18:45

• +12

UEFA Europska liga, 1. kolo, GNK Dinamo - FC Astra

Izvor: Pixsell / Autor: Goran Stanzl

Nogometaši Dinama protiv Astre (Maksimir 19 sati) otvaraju svoj novi nastup u Europskoj ligi. Nakon 18 poraza i dva remija u posljednjih 20 utakmica po skupinama u protekle tri sezone plavi konačno očekuju - pobjedu

Dinamo - Astra 5:1 (3:0)
Strijelci: Soudani 16, 24, 46, Henriquez 70, Ćorić 91 / Chitu 82

93' - kraj dvoboja. Sjajna pobjeda Dinama
91' - GOOOOOOL: Soudani je pronašao Ćorića koji ulazi u 16 i pogađa za konačnih 5:1. najmlađi za kraj!

91' - samo dvije minute nadoknade
90' - Soudani prihvaća sjajno Eduardovo bacanje, no zadnji igrač Rumunja mu siječe pas u situaciji 3 na 1
82' - GOOOOOL: Chitu bježi Pivariću i u padu gura loptu u Eduardovu mrežu

77' - Umjesto Antolića ulazi Ćorić, Dinamo više nema izmjena
75' - Budescu iz slobodnjaka silovito preko Dinamove grede
72' - Portugalska izmjena u Dinamu: Machado za Pinta
70' - GOOOOOOOL: Sjajan pas Antolića za Henriqueza koji pogađa za visokih 4:0!

68' - umjesto Čopa ulazi Henriquez
65' - Wilson dobro puca, Lung vadi oštar šut iz svog prvog kuta
63' - Celtic je poveo kod Salzburga s 1:2. Iduće kolo Dinamo igra u Glasgowu
62' - Čop izlazi sam pred vratara, sudac ga neopravdano zaustavla. Zaleđa nije bilo
60' - Rumunji očigledno nemaju snage za preokrenuti tijek dvoboja
53' - snažan pokušaj Rumunja s 20 metara, preko grede
50' - U istoj skupini Salzburg i Celtic trenutno igraju 1:1
50' - Dinamo mirno jedri prema prvoj pobjedi u skupinama Europske lige
46' - Na tribinama ima, čini se, gotovo osam tisuća ljudi. Počinje nastavak

46' - kraj poluvremena, rapsodija Dinama na terenu

45' - GOOOOOOOOL: Brozović za Wilsona koji pronalazi usamljenog Soudanija. Hat trick alžirske kobre!
41' - Brozović puca, odbija se u korner. Opasan udarac
36' - opasan pokušaj Astre iz slobodnjaka, nova lijepa obrana Eduarda

33' - Dinamo kontrolira situaciju na terenu
26' - Dinamo nije pobijedio u zadnjih 20 utakmica u europskim skupinama. Večeras bi mogao...
24' - GOOOOOOOOOL: Antolić ubacuje iz kornera, a Soudani opet glavom sjajno pogađa mrežu
20' - Dinamo mirno održava prednost
16 - GOOOOOOOOOOL: Wilson mijenja stranu, Pinto ubacuje a Soudani pogađa glavom. 1:0 za Dinamo!

13' - Pivarić dobro blokira pokušaj ubačaja s desne strane
11' - Čop promašuje cijelu loptu prilikom ubačaja
8' - Budescu dobro puca, Dinamov vratar još bolje rutinski brani
4' - Čop navlači protivnika, neugodno pada i zasluženo dobija žuti kartona
3' - Wilson dobro puca sa 14 metara, ali gusta obrana Astre blokira šut
2' - prvi korner za Dinamo... nesuvisla kombinacija i - ništa
1' - počeo je dvoboj pred oko 5 tisuća ljudi

Dinamo: Eduardo - Pinto, Sigali, Šimunić, Pivarić - Ademi, Brozović, Antolić - Wilson, Čop, Soudani
Astra: Lung - Pliatsikas, Ben Youssef, Oros, Morais - Yahaya, Laban - Enache, Budescu, William - Fatai