3. PRETKOLO EL

Split lijepa prednost, Rijeka još uvjerljivija

31.07.2014 u 21:51

U večernjem terminu (četvrtak, 20 sati) u akciju će i druga dva hrvatska predstavnika u UEFA natjecanjima. U prvoj utakmici trećeg pretkola Europske lige Rijeka gostuje kod Vikingura, a Split je domaćin Černomorecu. Tekstualni prijenos oba dvoboja pratite na tportalu

Vikingur – Rijeka 1:5

90' - kraj
81' - 1:5 - GOOOL - kakva bi to bila utakmica, a da ne zabije Kramarić. Zabio je iz penala kojeg je izborio Ajayi
76' - 1:4 - GOOOL - nova sjajna gostujuća akcija koju je svojim drugim golom okrunio Kvržić
72' - tu i tamo domaćin pokaže zube, jedan opasan udarac iz daljine fijuknuo je pred desne vratnice
66' - Rijeka nastavlja s pritiskom, želi potvrditi pitanje prolaska četvrtim pogotkom
58' - fantastična akcija Rijeke, brza dodavanja na malom prostoru, a udarac jahvića je na čudesan način obranio Turi
52' - 1:3 - GOOOL - ubačaj s desne strane, Jahović je izmakao pozornosti i zabio iz blizine glavom

45' - 1:2 - GOOOL - lijep gol Riječana, sa 16 metara malo s lijeva iskosa, Kvržić je pogodio lijevi gornji kut vratara Turija
40' - domaćin se malo razgoropadio, iako je Rijeka mnogo bolja
35' - 1:1 - GOOOL - nakon kornera Vikingur je izjednačio, strijelac glavom je Hansson
29' - Rijeka i dalje pritišće, drugi pogodak visi u zraku
22' - svaki korner za Rijeku je opasnost za domaćina
20' - nova velika prilika, dobar udarac Kramarića je golman obranio, a odbijanac je Lešković poslao preko grede
14' - 0:1 - GOOOL- Rijeka je okrunila dominaciju i povela, Lešković je zabio glavom nakon ubačaja s lijeve strane
5' - nakon kornera gužva u kaznenom prostoru Vikingura, par igrača Rijeke bilo je u izglednim situacijama, ali nije bilo koncentracije
2' - Jahović je promašio veliku priliku sa sedam-osam metara
1' - počela je utakmica

VIKINGUR: Turi - A. Olsen, Gregersen, Hansen, E. Jacobsen, H. Jacobsen, S. Olsen, Vatnhamar, Hansson, Djurhuus, Justinussen
RIJEKA: Vargić - Tomečak, Lešković, Mitrović, Leovac - Brezovec, Jajalo, Jugović, Kvržić - Kramarić, Jahović

Split – Černomorec 2:0

90'- kraj
88' - Vuković je sjajnom intervencijom sačuvao lijepih 2:0
86' - loša vijest za Split, Rugašević je požutio, to mu je treći karton i neće ga biti u uzvratu
77' - Erceg je pronašao Galovića koji ne pogađa
57' - Belle je opasno pucao, ali je bio sebičan, jer je lijevo od sebe imao samog Bilića koji bi izašao sam pred golmana
55' - Glumac s desetak metara preko gola
48' - 2:0 - GOOOL - ubačaj s desne strane, Belle je ostao sam u skoku i odmah je to kaznio

45' - kraj prvog dijela
42' - Ukrajinci nikako ne mogu pronaći rupu u odlično postavljenoj obrani Splita
35' - sjajan udarac Roga, još bolja obrana gostujućeg golmana
25' - 1:0 - GOOOL - greška Černomoreca, prizemna lopta s lijeve strane za Roga koji je s 14 metara neomtan precizno svladao nemoćnog Bezotosniyja
16' - Ukrajinci imaju terensku incijativu, ali su 'crveni' bez problema otklonili sve njihove pokušaje
10' - ništa zanimljivo se nije dogodilo u Parku mladeži, iako su gosti tražili jedanaesterac nakon što je lopta iz blizine pogodila Rugaševića u ruku, no ona je bila uz tijelo

SPLIT: Vuković - Radotić, Galović, Glumac, Rugašević - Belle, Vidović, Dujmović, Glavina - Rog, Bilić
ČERNOMOREC: Bezotosniy - Opanasenko, Sivakov, Teikeu, Kutas - Balašov, Gai, Aržanov, Kovalčuk, Šinder - Fomin

-----------------------------------------------------------------

Rijeka je na Farske Otoke otputovala kao apsolutni favoriti, a društvo s Kantride više se bavilo time kako doletjeti tamo i kako se prilagoditi na 15-ak stupnjeva hladnije uvjete negoli snagom suparnika. Svjesni su i sami da im Vikingur kvalitetom ne može parirati.

'U trećem pretkolu je zabranjeno govoriti lako ćemo. Igrači su upozoreni što ih čeka u ove dvije utakmice, naš je osnovni cilj biti na koncu bolji i proći dalje. Sigurni smo kako će se on postaviti u čvrsti blok, mi moramo pak biti kvalitetni u okomitoj igri. Oni nemaju što za izgubiti, sigurno će se baciti na glavu i dati svoj maksimum,' rekao je gostujući trener Matjaž Kek.

Što se tiče Splita on je pred puno težim izazovom. U Parku mladeži će ugostiti ukrajinski Černomorec, momčad koja je dvaput svladala Dinamo prošle sezone.

'Očekujem da ćemo biti raspoloženi. Motiva ne nedostaje. Protiv ovog protivnika je kod kuće važno sačuvati čistu mrežu, neriješen ishod bi mene zadovoljio, a ako se otvori prostor naravno da bih volio pobijediti. Bilo bi dobro sačuvati čistu mrežu, pa u uzvratu tražiti šansu za prolaz,' poručio je strateg Splita Ivan Matić.