EUROPSKA LIGA

Rakitić na pragu finala, Benfica svladala Juve!

24.04.2014 u 23:14

Odigrani su prvi polufinalni dvoboji europske nogometne lige u kojima su slavili domaćini. Najviše razloga za optimizam ima Sevilla koja je svladala Valenciju sa 2:0, dok zadovoljni mogu biti i u Benfici koja je svladala Juventus s 2:1

Nogometaši Seville i Benfice ostvarili su pobjede u prvim susretima polufinala Europske lige.

Benfica je na Luzu povela golom Garayja u 3. minuti utakmice. Tevez je izjednačio u 73. minuti, a pobjedu portugalskom sastavu donio je Lima šest minuta prije kraja susreta.

Sevilla je na Sanchez Pizjuanu pobijedila Valenciju 2-0, dok je Benfica u Lisabonu bila bolja od Juventusa 2-1.

Sevilla je povela u 33. minuti golom Mbie nakon slobodnog udarca kojeg je sjajno izveo hrvatski reprezentativac Ivan Rakitić. Tri minute kasnije među strijelce se upisao i Bacca. Rakitić je odigrao cijeli susret za domaćine.

Uzvratni susreti su na rasporedu 1. svibnja, a finale je 14. svibnja u Torinu na stadionu Juventusa.