SUDAR U GRUZIJI

Gruzijci zabili, Hajduk na koljenima

08.08.2013 u 17:50

Pred Hajdukom je uzvratna utakmica trećeg pretkola Europske lige u Tbilisiju protiv Dile Gori (18 sati). Tekstualni prijenos utakmice pratite na tportalu

Dila Gori - Hajduk 1:0

90+3' - kraj utakmice
90' - Hajduk nikako ne može doći barem do počasnog pogotka
83' - GOOOOOL - 1:0 - brza kontra domaćina i efektno je pogodio Dolidze
81' - Caktašev slobodnjak sjajno je obranio Revišvili
79' - nekoliko solo prodora igrača Dile Gori, a posljednji od Gvalije završio je s 14 metara udarcem pored gola
73' - Mujan je prošao kroz sredinu, opalio s 25 metara i pogodio gredu
65' - Modebadze je pucao glavom sa pet metara, a Kalinić čudesno obranio
62' - Aladašvili je probio desnu stranu, ali njegova oštra lopta na peterac je bila neuhvatljiva za domaće napadače
61' - Hajduk izgleda odlučnije, ali nedostaje zadnji pas, s druge strane Iluridze je opet zagrijao Kalinića
57' - Andrijašević je izbacio iz igre dva suparnička braniča, ali je blokiran od trećega
50' - ista priča i u nastavku, Hajduk ima loptu, Dila Gori čeka pogrešku
46' - počelo je drugo poluvrijeme

45+2' - kraj prvog poluvremena
45+1' - nakon kornera, lopta je odbijena do Gvalije, ali je Kalinić odlično obranio
45' - Maglica je glavom ometan nalo zagrijao Revišvilija
41' - Gruzijci su sve opasniji, Modebadze je blokiran s 12-13 metara, Maloča je opet blokirao
36' - Iluridze se sjajnom fintom oslobodio Caktaša i snažno pucao ravno u Kalinića
34' - Mikanović je pokušao iz daljine, ali još jedan udarac samo da se popravi statistika
28' - Vršajević je vrlo aktivan, njegov snažan udarac s preko 20 metara otišao je nešto malo preko grede
24' - kakva prilika za Dila Gori. Nakon povratne lopte s desne strane, Iluridze je neometan sa šest metara pucao, ali je Maloča blokirao udarac i spasio siguran pogodak
22' - sada je i Vršajević opalio, ali nema potrebe za reakcijom domaćeg vratara
17' - opet su Gruzijci brzom akcijom pokušali iznenaditi zasad sigurnu obranu gostiju
13' - traje Hajdukov pritisak, Gruzijci su pritisnuti na svoju polovicu, iz daljine je pokušao Caktaš, ali bez promjene rezultata
8' - Sušić je oprobao udarac s desna iskosa, ali nije bio ni blizu, a odmah je uzvratio Modebaze, ali isto neprecizno
5' - nakon uvodnih minuta jasno je kako će domaćin svoju priliku čekati iz kontre, i zasad izgledaju vrlo opasno
1' - počela je utakmica pred oko 7-8 tisuća gledatelja na stadionu koji prima 27 tisuća

Hajduk: Kalinić - Mikanović, Maloča, Milović, Bradarić - Sušić, Vršajević, Anđelković, Caktaš - Bencun, Maglica
Dila Gori: Revišvili - Gongadze, Kobakhidze, Tomašvili, Kvakhadze, Guruli - Aladašvili, Gvalia, Bolkvadze - Iluridze, Modebadze

Prema prikazanom u prvom susretu Hajduk je favorit u Gruziji, ali problem je taj što 'bili' nisu iskoristili svoju bolju igru na Poljudu te su izgubili 1:0. Ako se zaviri u prošlost 'Majstor s mora' nikada nije prošao dalje nakon što je u prvih 90 minuta doživio poraz u svojem 'dvorištu'. Može li mu to napokon uspjeti? Odgovor ćemo dobiti oko 20 sati.

'Naša dobra igra je baza. To nam daje nadu. Mi smo došli iskoristiti svoje šanse. Ako i primimo jedan pogodak, u stanju smo zabiti dva gola,' sukus je izjava trenera Igora Tudora.

U prvoj utakmici Gruzijci su slavili 1:0