Dubrovnik
+18

EUROPSKA LIGA - POLUFINALA

Chelsea i Benfica izborili finale

Nakon što je poznato koja dva kluba će igrati u finalu Lige prvaka (Bayern vs Borussia Dortmund), večeras (od 21.05) ćemo saznati i tko će igrati posljednju ovosezonsku utakmicu Europske lige

Datum objave:
2.5.2013 20:59

Zadnja izmjena:
2.5.2013 23:01

Na Stamford Bridgeu će Chelsea loviti svoje novo europsko finale nakon prošlogodišnjeg osvajanja Lige prvaka. Engleska momčad ima veliku prednost, jer je slavila u Švicarskoj 2:1 pa Baselu nitko ne daje velike šanse za pravo malo nogometno čudo.

U drugoj utakmici izgleda neizvijesnije. Fenerbahce je propustio u prvih 90 minuta unakaziti Benficu pa u Portugal odlazi sa 1:0. Hoće li to biti dovoljno ostaje nam da vidimo.

Tekstualni prijenos utakmica pratite na tportalu.

257798,257795,255825,249269
Chelsea - Basel 3:1

90' - kraj utakmice
85' - Mata se uhvatio za glavu, Sommer je bio spreman, četvrti pogodak u Baselovoj mreži visi u zraku,
78' - Čech se iskazao dva navrata, bio je uspješniji od udaraca Salaha i Die
73' - Sommer spašava Basel teškog poraza, zaustavio je udarac Hazarda
59' - GOOOOL - 3:1 - ovdje je sve gotovo, Lampard je još jednom dodavač, a sada je strijelac David Luiz
Strijelac je David Luiz
52' - GOOOOL - 2:1 - kakav početak Chelsea, Moses je pogodio za domaćina
Drugi pogodak Chelsea
50' - GOOOOL 1:1 - asistent je Lampard, a napokon je pogodio Torres
Torresov gol
46' - počelo je drugo poluvrijeme
45+1' - kraj prvog dijela
45' - GOOOOL - 0:1 - Stocker je odlično proigrao Salaha koji je ovoga puta nadmudrio čecha za slavlje Švicaraca
Basel je poveo
39' - velika obrana Čecha, Salah je bio u situaciji jedan na jedan, ali je Chelseajev vratar pobjednik
30' - Ramires je imao sjajnu situaciju, ali se Sommer pretvara u junaka i drži goste na životu
26' - Strellerova volejčina s lijeva iskosa, srećom po Engleze taj udarac nije išao u okvir vrata
18' - Torres je pucao s ruba šesnaesterca, a Sommer sjajnim refleksom i krajnjim naporom obranio
9' - sreća za Švicarce, Lampard je pogodio vratnicu
7' - gosti ne izgledaju impresionirano
1' - velika prilika za Strellera, ali je Baselov napadač sa 15 metara pucao pored lijeve vratnice
1' - počela je utakmica

Chelsea: Cech, Azpilicueta, Ivanović, Cahill, Bertrand, Lampard, Luiz, Ramires, Hazard, Moses, Torres.
Basel: Sommer, Steinhofer, Schar, Sauro, Voser, El-Nenny, Frei, Die, Salah, Streller, Stocker.

Benfica - Fenerbahce 3:1

90+5' - kraj utakmice
90' - pet minuta sudačke nadoknade
85' - Fenerbahce postaje sve opasniji, Turci love pogodak koji bi ih odveo u finale
80' - Stochov pokušaj je zaustavio Artur
72' - Gaitan je mogao sve riješiti, ali je Demirel obranio
66' - GOOOOOL - 3:1 - sada je Benfica u finalu, Luisao je asistent, a raspoloženi Cardozo strijelac
Gol odluke
52' - Benfica je pritisnula

45' - kraj prvog dijela
40' - ubačaj s lijeve strane, Sow je zamalo zakasnio na pet metara, a Kuyt s desna iskosa pucao pored gola
37' - Salvio je opalio, ali je odlično reagirao Demirel
35' - GOOOOL - 2:1 Perez je asistent, a najopasniji Cardozo razveselio je tribine
Drugi gol Portugalaca
30' - Sow je bio jako blizu pogotka koji bi doveo domaćina u izgubljenu situaciju
23' - GOOOOL - 1:1 - Garay je igrao rukom, sudac pokazao na bijelu točku, a Kuyt je pogodio za izjednačenje
Izjednačenje iz penala
17' - Cardozo je odaslao novu prijetnju, Fener je na teškim mukama
9' - GOOOOOL - 1:0 - asitencija Lime za gol Gaitana
Gol Benfice
8' - gužva u turskom šesnaestercu, no turci su preživjeli novi napad domaćina
5' - Benfica je odmah pritisnula, udarac je okušao Cardozo, ali je Fenerov vratar spreman

Benfica: Artur Moraes, Maxi Pereira, Luisao, Garay, Almeida, Perez, Matic, Gaitan, Lima, Cardozo, Salvio.
Fenerbahče: Demirel, Gonul, Yobo, Korkmaz, Ziegler, Sahin, Baroni, Erkin, Kuyt, Sow, Ucan.

Sviđa ti se članak? Preporuči ga prijateljima!