SKUPINA H

United pao u Istanbulu, Cluj razbio Bragu

20.11.2012 u 23:07

Peto kolo Lige prvaka u skupini H je donijelo dvije pobjede domaćina. Galatasaray je u Istanbulu pobijedio Manchester United 1-0, dok je Cluj u istoimenom gradu sa 3-1 savladao Bragu

Manchester United je do ove utakmice imao maksimalan učinak i osigurao je od ranije prvo mjesto u skupini, a menadžer 'crvenih vragova' Sir Alex Ferguson je iz momčadi izostavio brojne prvotimce poput Robina van Persieja, Waynea Rooneyja, Patricea Evru.

Sa oslabljenim sastavom je morao potpisati kapitulaciju, a jedini je gol na susretu zabio Burak Yilmaz u 53. minuti susreta. Zabio ga je glavom nakon asistencije Selçuka Inana iz kornera.

Zanimljivo, Galatasaray je ove sezone u Ligi prvaka zabio pet golova, a svih je pet zabio Yilmaz.

U drugom susretu junak Clujove pobjede bio je portugalski napadač Rui Pedro koji je upisao hat-trick. Sva je tri gola zabio već u prvom poluvremenu, do 33. minute. Posebno je lijepa bila akcija kod prvog gola kada ga je Rafael Bastos proigrao petom.

Jedini gol za Bragu zabio je u 17. minuti Alan, u tom trenutku za smanjenje vodstva Cluja na 2:1. Braga je od sudačne nadoknade prvog dijela igrala s igračem manje nakon isključenja braniča Douglaa, nakon udaranja laktom u glavu suparničkog braniča Ionuta Rade u trenutku bez lopte.

Hrvatski napadač Saša Bjelanović odgledao je čitav susret s klupe za Clujove pričuve.

U posljednjem, odlučujućem kolu Cluj gostuje kod Manchester Uniteda na Old Traffordu, dok Galatasaray gostuje kod Brage koja je izgubila i svaku matematičku šansu za prolaz dalje kao i za nastavak natjecanja u Europa ligi.