SKUPINA G

Benfica slomila Celtic i zadržala nade u prolaz

21.11.2012 u 08:51

Nogometaši Benfice slavili su sa 2:1 protiv Celtica u 5. kolu skupine G Lige prvaka i trima bodovima ostali u igri za prolaz u osminu finala

Benfica je pred domaćim navijačima na Estadio da Luzu u potpunosti dominirala protiv Celtica, ali je do pobjede stigla tek u završnici.

Ola John zabio je za vodstvo lisabonskog sastava već u 7. minuti prizemnim udarcem u donji lijevi kut. U trenucima potpune dominacije Benfice škotski je prvak uspio izjednačiti u 31. minuti udarcem glavom Giorgiosa Samarasa nakon ubacivanja Charliea Mulgrewa iz kornera.

Bio je to Samarasu peti gol u posljednjih sedam susreta Lige prvaka, uključujući kvalifikacije, koji je u tom trenutku njegovoj momčadi donosio vrijedan bod. Ipak, u 71. minuti je pobjedu Benfici donio Ezequiel Garay, nekadašnji branič Reala, topovskim udarcem iz blizine nakon što mu je loptu glavom spustio Luisao iz akcije kojoj je prethodio korner.

Sada je jasno da je Barcelona uoči posljednjeg kola osigurala prolaz u osminu finala kao prvoplasirana momčad skupine, dok će o drugom putniku iz skupine G odlučivati posljednje kolo u kojem Barcelona dočekuje Benficu, a Celtic moskovski Spartak. Benfica i Celtic izjednačeni su na drugom mjestu skupine sa 7 bodova.