PSG - Dinamo 4:0

Ibro i Parižani s lakoćom dobili Dinamo

06.11.2012 u 20:08

Dinamo na pariškom Parku prinčeva igra kontra PSG-a četvrtu ovosezonsku utakmicu u nogometnoj Ligi prvaka. Nakon tri uzastopna poraza, svaki po 0:2, 'modri' su otputovali u Grad svjetlosti s nadom da mogu osvojiti barem bod

'Vrijeme je da zabijemo', optimistički je najavio sraz sa PSG-om na Parku prinčeva mladi Arijan Ademi, shvačajući da bi prvi ovosezonski gol Dinama u Ligi prvaka 'modrima' možda mogao ponuditi nadu u osvajanje i prvog boda. Iako je pariška momčad nevjerojatno skupa, dečki iz Dinama, predvođeni trenerom Antom Čačićem, ipak nisu unaprijed izvjesili bijelu zastavu. Smišljaju način kako zaustaviti Zlatana Ibrahimovića, kako se obraniti od prvih navala domaćina, pa na kraju i kako zaprijetiti velikim favoritima.

Kako god na kraju završilo, od 'modrih' se očekuje (konačno) čvrsta igra, s dosta prekršaja kojima bi razbijali niti domaćih napada, a onda je na Sammiru i društvu iz napada da naprave nešto pred golmanom PSG-a.

Evo i sastava:

PSG: Sirigu - Jallet, Alex, Silva, Maxwell - Sissoko, Matuidi, Rabiot - Menez, Lavezzi, Ibrahimović
Dinamo: Kelava - Vrsaljko, Šimunić, Puljić, Vida, Pivarić - Ademi, Kovačić, Brozović - Sammir, Rukavina

PSG - Dinamo 4:0(1:0)

90+3' Kraj utakmice!
90+3' Dinamo kombinira preko sredine, no svaka lopta 'modrih' je lak plijen za domaću obranu
90+1' Ibrahimović ponovno daje nevjerojatnu loptu prema svojim napadačima, no Hoarau ovog puta ne stiže pospremiti loptu u prazan gol
89' Igrat će se 3 minute sudačke nadoknade
86' Udarac Halilovića, ništa od svega
85' Izlazi Kovačić, ulazi Halilović
80' Goooooooooool! 4:0, Ibrahimović je opet napravio dar mar u obrani Dinama, čak se i poskliznuo, no s poda je dodao do Hoarau koji je pogodio nebranjenu mrežu
79' Ibrahimović puca preko gola
78' Žuti karton za vidu, 'slobodnjak' za PSG na 20 metara! Opća opasnost za Kelavu!
76' Izlazi Menez, ulazi Hoarau
73' Izlazi Rukavina, ulazi Callelo
72' Vrsaljko izbacuje u zadnji čas ispred Meneza
71' Ibrahimović je dao novu nevjerojatnu loptu Menezu, no ovog puta Kelava ne mora vaditi loptu iz mreže
70' Novi dobar ubačaj Vrsaljka, ovog puta golman Sirigu brani
68' Izašao je Lavezzi, ušao Pastore
65' Goooooooooool! 3:0; Menez je 'zavaljao' svog čuvara i lako poentirao pored istrčalog Kelave
62' Iz igre je izašao Šimunić, a ušao je Čop
61' Ibrahimović je dao fantastičnu loptu za Matuidija, a njemu nije bilo teško pogoditi Kelavinu mrežu
61' Goooooooooool! 2:0 za PSG, strijelac Matuidi
57' Izvrstan ubačaj Vrsaljka, Rukavina puca glavom, no lopta odlazi tik iznad vratnice
56' Sammir u napadu, no Alex je dobrom intervencijom izborio gol out
54' Volej Ibrahimovića odlazi pored vratiju Kelave
54' Lopta je ponovno u mreži Dinama, no Alex je bio u očitom zaleđu. Ostaje 1:0
51' Dinamo ponovno brzo gubi lopte, a obrana ima jako malo vremena za odmor
48' Udarac Matuidija, udarac odlazi pored gola
46' Nastavljena je utakmica; Dinamo ima prvi napad u drugom dijelu

45+2' Kraj prvog poluvremena
45+2' Zaleđe Ibrahimovića
45' Igrat će se 2 minute sudačke nadoknade
45' Žuti karton za Ademija
44' Dinamovi napadi su jednostavno prespori; suparnik se u pravilu bez puno muke vrati i zauzme pozicije u defanzivi
42' PSG je malo primirio igru, očito Parižani ne žele ništa riskirati prije isteka prvog poluvremena
41' Ademi u kaznenom prostoru PSG-a, no nije dobro zahvatio loptu
39' Dobra akcija domaćina, ibrahimović se našao pred Kelavom, ali je zagrebački golman izvrsno istrčao i izbio loptu
37' Akrobatska obrana Kelave, ostaje 1:0
36' Kovačić je napravio prekršaj nad Maxwellom, 'slobodnjak' s 35 ili čak i više metara
35' Sissoko je opalio s 30 metara, lopta je otišla visoko iznad gola
32' Sammir u lijepom prodoru, no Jallet lijepim klizećim startom otklanja opasnost
30' Dinamo svoje rijetke izlede na suparnički dio travnjaka odigrava presporo, pa se PSG stiže vratiti i postaviti obranu
28' Ibrahimović u opasnoj zoni, no Šimunić i vida zajednički rješavaju problem
27' Parižani imaju potpunu inicijativu, dinamo gotovo da i ne može prijeći centar
24' Udarac Rabiota blokira Puljić, novi korner za domaće nogometaše
22' Mala gužva u kaznenom prostoru Dinama, no Puljić izbija loptu u aut
19' Dinamo je dobro odigrao do primljenog gola, no velika pogreška Vide koji nije pazio na Alexa 'kumovala' je primljenom pogotku
17' Goooooooooool! 1:0 za PSG; strijelac Alex - Domagoj Vida nije dobro pazio
16' Puljić izbija isprez Meneza, korner za PSG
14' Menez je sam pred Kelavom, no nije dobro primio loptu i golman 'modrih' je stigao na vrijeme
12' Park prinčeva zviždi, očito su gledatelji iznenađeni sasvim solidnom prezentacijom Dinama, a i PSG je stao nakon početne inicijative
11'' Sjajna akcija Sammira i Pivarića, mladi zagrebački nogometaš je promašio 'za dlaku'
9' Udarac Brozovića, uspješan blok domaćih braniča
8' Brozović je izborio jednu loptu na 30 metara od gola PSG-a, no u zadnji čas ispred njega je 'očistio' Alex
6' 'Modri' zasad dobro stoje na travnjaku, domaćini imaju inicijativu, no sve napade Zagrepčani sprečavaju na vrijeme
3' Dinamo igra izrazito defanzivno i sasvim je jasno da je Čačić naumio prepustiti domaćinima terensku inicijativu bez puno muke
2' Prvi 'slobodnjak' za Parižane, no Alex nije dobro zahvatio loptu glavom i nije bilo problema za Kelavu
1' Prvi s centra kreću nogometaši PSG-a