VIOLE TVRD ORAH

Maribor u Ljudskom vrtu zaustavio Tottenham

25.10.2012 u 21:08

Nogometaši Maribora odigrali su 1-1 protiv Tottenhama u Ljudkom vrtu u sklopu 3. kola skupine J Europa lige. Maribor je time učvrstio drugo mjesto na ljestvici, dok su 'spursi' u tri kola i dalje bez pobjede

Slovenski je prvak poveo golom Roberta Berića u 42. minuti, nakon prethodne asistencije Dejana Mezge. Za Tottenham je izjednačio Gyfli Sigurdsson u 58. minuti, ali "spursi" nisu uspjeli do kraja preokrenti susret i sada se nalaze u teškoj poziciji u natjecanju čiji su daljnji tijek prošle sezone napustili u fazi po skupinama.

I druga utakmica skupine J između Panathinaikosa i Lazija u Ateni završila je s identičnih 1-1. Poveo je Lazio autogolom Giourkasa Seitaridisa u 25. minuti, a kada se činilo da će rimski klub odnijeti sva tri boda, izjednačio je "džoker" s klupe Jose Toche u sudačkoj nadoknadi.

U skupini K su u obje utakmice pobjede odnijeli gosti. Bayer je prohujao Bečom i pomeo Rapid sa 4-0, dok je Metalist preokrenuo na gostovanju kod Rosenborga u Trondheimu i slavio 2-1 dvama golovima postignutih u devet minuta drugog poluvremena. Bayer i Metalist na vrhu su ljestvice u skupini sa sedam bodova.

U sklopu skupine L Hannover je slavio na gostovanju kod Helsingborga 2-1, dok je Levante u Valenciji s uvjerljivih 3-0 savladao Twente. Dvostruki strijelac za Levante bio je Pedro Rios, dok je gol za tri boda Hannovera zabio Didier Ya Konan u trećoj minuti sudačke nadoknade, samo dvije minute nakon što je Alvaro Marcio dos Santos donio Helsingborgu izjednačenje.