PAD BOGATIH

Real i City dobili u gostima po 'nosu'

24.10.2012 u 23:17

Dva velikana europskog nogometa, madridski Real i Manchester City, pali su u srijedu navečer u gostujućim utakmicama 3. kola 'skupine smrti', skupine D Lige prvaka

Real je pao u Dortmundu kod njemačkog prvaka Borussije (1:2), dok je Ajax na svojoj Areni svladao engleskog prvaka Manchester City s 3:1. I dok Realu ovaj poraz i nije toliko bolan, budući da ima u zalihi šest bodova od ranije, City je ostao na samo jednom bodu i već je sada, nakon prvog dijela igranja u skupini, sasvim blizu ispadanja iz Lige prvaka.

Odlična se utakmica igrala u Dortmundu gdje je frcalo s obje strane (15-14 udarci u korist Kloppove momčadi, kao i 10-5 kada su u pitanju udarci u okvir vratiju).

Borussija je bila življa, agresivnija i izgledala je kao da više želi tri boda. Poveo je domaćin u 36. minuti preko svog najboljeg strijelca Roberta Lewandowskoga (nakon posve pogrešnog dodavanja Pepea), ali samo stotinjak sekundi kasnije već je bilo 1:1 kada je Cristiano Ronaldo pobjegao domaćoj obrani, te je lobom prevario Weidenfellera. Ronaldo je tako zabio 12 pogodaka od 24 Reala u ovoj 2012. godini, a ujedno je Real došao do pogotka u šesnaestoj utakmici zaredom u ovom natjecanju.

Početkom drugog dijela Borussija je krenula s najjačom ofenzivom prema Casillasu, te su Götze, Lewandowski i ostali promašivali sjajne šanse. Ali je zato u 64. minuti pogodio Schmelzer koji je dočekao loptu na desetak metara, iskosa, te ju je kroz šumu nogu poslao u suprotni kut.
Po primljenom pogotku je Real zaigrao konkrentije, i hrvatski nogometaš Luka Modrić se našao u jednoj poluprilici, ali Madriđani do izjednačenja nisu došli.

Luka Modrić je u igru ušao već u 20. minuti kada je ozljedu obnovio Sami Khedira, dok je na drugoj strani Ivan Perišić osjetio travnjak pod nogama tek u sudačkoj nadoknadi.

Manchester City je pao kod Ajaxa s 3:1 makar je vodio 1:0 pogotkom Nasrija u 22. minuti. No, prvo je domaćin izjednačio u smiraju prvog dijela, a potom su u nastavku 'kopljanici' zabili dva za prvu pobjedu sezone u Ligi prvaka.

Obje su momčadi imale po 14 udaraca na utakmici i moglo je završiti i drugačije, ali su se gosti i ispromašivali, i opet odigrali loše u obrani. Dovoljno je reći da je City u samo jednoj od zadnjih 16 utakmica izdržao 90 minuta bez primljenog pogotka.