PRVI BODOVI ZA RUSE

Moskovski Spartak uspio slomiti žilavu Benficu

23.10.2012 u 20:23

Moskovski Spartak došao je do prvih bodova u Ligi prvaka nakon što su na svom travnjaku svladali lisabonsku Benficu 2:1

U prvoj utakmici trećeg kola Lige prvaka nogometaši Spartaka na moskovskom su Lužnikiju, pri temperaturi od nula stupnjeva Celzijevih, pobijedili Benficu 2:1.

Došli su time Moskovljani do prvih bodova u skupini G i probili se na treće mjesto. Benfica je na posljednjem sa samo jednim bodom iz triju odigranih utakmica. Prilično je to skroman učinak za lanjske četvrtfinaliste natjecanja.

Sastav španjolskog trenera Unaija Emeryja došao je u vodstvo pogotkom Brazilca Rafaela Carioce već u trećoj minuti. Lijepo mu je asistirao Španjolac Jurado.

Lisabonska je momčad izjednačila u 33. minuti preko brazilskog napadača Lime, koji je zabio glavom na nabacivanje Eduarda Salvija s desne strane. Domaći golman Artem Rebrov katastrofalno je procijenio ubacivanje 23-godišnjeg Argentinca.

Autogolom brazilskog stopera Jardela, koji je u vlastitu mrežu skrenuo ubacivanje domaćeg napadača s desne strane, ruska je momčad došla do pobjede.