SKUPINA B

Arsenal lako s Grcima, Schalke prokockao bodove

03.10.2012 u 23:18

Nogometaši Arsenala upisali su i drugu pobjedu u skupini B Lige prvaka, dok je Schalke 'zapeo' u Gelsenkirchenu

'Topnici' su na Emiratesu ugostili grčki Olympiakos i slavili 3:1. Dugo je trebalo momčadi menadžera Arsenea Wengera da slomi otpor 'organiziranih' Grka, barem u prvih 45 minuta. Bjelokošćanin Gervinho zabio je u 42. s ruba šesnaesterca kada je nejako, ali precizno, pogodio donji desni kut vratara Megyerija.

Recimo i da je Olympiakos umalo poveo sredinom poluvremena kada je iz neposredne blizine Paulo Machado promašio praktički prazna vrata.

Činilo se da će Arsenal nakon toga, prije svega otići na predah s prednošću, a potom i dokrajčiti Olympiakos, ali gosti su imali drugačijih planova. U prvoj minuti sudačke nadoknade Konstantinos Mitroglou zabio je glavom nakon ubacivanja Greca za 'hladan tuš' na ionako kišnom Emiratesu.

Otpor Grka u nastavku trajao je 11 minuta kada je strijelac prvog pogotka Gervinho uposlio Lukasa Podolskog, a ovaj gromovitim udarcem lijevom nogom probio mađarskog vratara, iako je ovaj loptu dirao. Olympiakos do kraja susreta više nije imao pravih prilika, dok su se Arsenalove nizale kao po traci, a najveće su imali Santi Cazorla i Olivier Giroud. Njihove udarce blokirali su obrambeni igrači grčke momčadi.

U posljednjoj minuti sudačke nadoknade (četvrtoj) Giroud je proigrao Aarona Ramseyja, a ovaj pogodio za konačnih 3:1.

U drugoj utakmici skupine igranoj u Gelsenkirchenu Schalke i Montpellier su podijelili bodove odigravši 2:2. Poveli su gosti u 13. minuti preko Karima Ait-Fana, koji je s lijevog ruba Schalkeova šesnaesterca pogodio suprotan gornji kut Unnerstalla.

Svega 13 minuta kasnije 19-godišnji Julian Draxler izjednačio je na 1:1, nakon što ga je proigrao Klaas-Jan Huntelaar, a on zaobišao Jourdrena i poslao loptu u praznu mrežu. U sedmoj minuti nastavka Draxler je izborio jedanaesterac i crveni karton Bocalyja, a najstrožu kaznu sigurno je realizirao Nizozemac Huntelaar.

Schalke je bio dominantan i imao nekoliko stopostotnih prilika za pogodak, od kojih je najveću promašio Huntelaar u 89., ali je nakon svih promašaja stigla kazna u liku Souleymanea Camare. U 90. je minuti savršenim udarcem iz okreta, s 20-ak metara, pogodio Senegalac za veliki bod francuskog prvaka.

Uključite se u raspravu o nastupu Dinama u Kijevu na Tribini.hr

U idućem kolu Arsenal na Emiratesu dočekuje Schalke, a Olympiakos gostuje kod Montpelliera.