SKUPINA G - LIGA PRVAKA

Barca prošla Benficu, gužva u završnici

02.10.2012 u 22:57

Nogometaši Barcelone uspješno su obavili i drugi test u skupini G ovogodišnje Lige prvaka. U Lisabonu su Messi i društvo sa 2:0 pobijedili Benficu

Druga je to Barcelonina pobjeda u skupini, nakon domaćih 3:2 protiv Spartaka, a Čileanac Alexis Sanchez je u 6. minuti postigao 800. pogodak katalonskog kluba u UEFA-inim natjecanjima u povijesti.

Taj rani pogodak kojeg je Sanchez postigao iz blizine, nakon asistencije Lea Messija, je umnogome usmjerio nastavak utakmice. Barcelona se mogla zadovoljiti u svojoj igri beskonačnih dodavanja, dok je Benfica bila prisiljena napadati i tako pokušati izvući nešto iz ove utakmice pred domaćim navijačima.

Benfica je na kraju čak i imala više udaraca u okvir vratiju (8-7), ali lisabonska momčad nije to konkretizirala. Priča o mogućem bodu ili nečemu više za Benficu je završila u 56. minuti kada je Cesc Fabregas zabio za 2:0. I taj je drugi pogodak namjestio Messi.

Ipak, neće Barcelona baš potpuno ovo gostovanje pamtiti po dobrome. Pred kraj utakmice s ozlijedio Carles Puyol, koji je ionako u posljednje vrijeme imao velikih problema s ozljedama. Na nosilima je Puyol izašao s travnjaka, a liječnici su mogli samo ustanoviti lom ruke.

Na kraju je čak i zaiskrilo među nogometašima na travnjaku. U 88. minuti je Busquets iz Barcelone dobio crveni karton, kod Benfice su požutjeli Matić i Jardel.

Liga prvaka, 2. kolo skupine G:
Benfica - Barcelona 0:2 (Sanchez 6, Fabregas 56)
Spartak Moskva - Celtic 2:3 (Emenike 41, 48 / Hooper 12, Kombarov 71-ag, Samaras 90)
Redoslijed: 1. Barcelona 6, 2. Celtic 4, 3. Benfica 1, 4. Spartak 0.