HRVATSKA UŽIVO!

Protiv Tunisa igramo za osminu finala

01.09.2010 u 15:20

Nakon poraza od Slovenije hrvatski košarkaši imali su dan pauze i vremena da saberu misli, skupe snagu i dobro se pripreme za preostale dvije utakmice u skupini B. Jedna pobjeda jamči prolazak u osminu finala, a obje lakšeg suparnika u drugom krugu natjecanja. Tunis je prvi na redu

Dva poraza i jedna pobjeda učinak je hrvatskih košarkaša u dosadašnjem dijelu Svjetskog prvenstva. Pobjeda Amerikanaca i trijumf nad Iranom bili su logična posljedica snage Hrvatske, no poraz od Slovenije ipak je malo potresao momčad Joke Vrankovića. Ne stoga jer je Hrvatska jača od Slovenije, nego zato jer su nas dečki iz Dežele po tko zna koji put pregazili, a da gotovo nismo pružili nikakav otpor. Ključni trenuci tog susreta posve su pripali našim susjedima.

U srijedu je na rasporedu nova utakmica, a suparnik je Tunis. Riječ je o reprezentaciji koja u rubrici pobjede još uvijek ima upisanu nulu, a tako će vjerojatno ostati i do kraja natjecanja. Realno, Tunis je lošiji i od Irana koji smo ipak lako dobili, pa bi današnja utakmica zapravo trebala biti malo jači trening hrvatskih reprezentativaca. Ipak, valja se čuvati onih stereotipa poput 'lopta je okrugla' i 'svi danas igraju košarku' te ozbiljno shvatiti cilj: do pobjede treba doći na što lakši način!

Utakmica je na rasporedu u 15.30 s tekstualnim prijenosom na tportalu.

HRVATSKA - TUNIS 84:64 (23:12, 20:11, 22:17, 19:24)

40' - Bogdanović zabija iz reketa (84:64)
39' - Romdhane nam je utrpao 23 koša u 20 minuta (82:62)
38' - brza akcija i Tomić je ostao sam pod košem i sigurno realizirao, u istoj minuti konra i zakucavanje Bogdanovića (82:60)
37' - napadački skok Tomića i koš (78:58)
35' - Tomić je iz okreta pogodio i vratio na 20 razlike (76:56)
35' - počeli smo gubiti lopte, Vranković jezatražio minutu odmora (74:56)
35' - otvoren šut Banića za novi koš (74:52)
34' - malo je zaiskrilo između Tomića koji je stao u obranu Tomasa i Tunižana (70:52)
33' - novi pogodak razigranog Bogdanovića (70:45)
32' - uzvratio je Tomić uz pogođeno dodatno bacanje (68:45)
32' - Romdhane nam jedini radi probleme, njegovih pet koševa u nizu (65:45)

30' - Andrić nastavlja sa stopostotnim učinkom (65:40)
29' - asistencija Planinića za Banića (63:40)
28' - Andrić je pogodio šut 4/4 (61:37)
27' - novi dalekometni pogodak Popovića (59:35)
26' - kontra Hrvatske koju je završio Popović (56:33)
25' - sada je bio precizan i Andrić (52:32)
25' - razigrani Bogdanović je tricom vratio razliku od odmora (50:30)
24' - napokon smo nadmudrili tunišku obranu, a Andrić je pogodio ispod koša (45:27)
22' - sjajana solo akcija Slimanea koji je jednom rukom zakucao preko Andrića, ušli smo uspavano u nastavak (43:27)
22' - izigrana obrana Hrvatske, Ramhdani je završio akciju zakucavanjem (43:25)

20' - trica Lončara za okruglih 20 razlike (43:23)
20' - odlična asitencija Popovića za koš Bogdanovića (40:23)
19' - lijep ulaz i polaganje Bogdanovića (38:20)
18' - brza kontra, na kraju koš Andrića (36:20)
17' - Trica preko ruke Bogdanović, novo zakucavanje Tunižana (34:20)
16' - dugo je bez koša Hrvatska, Hadidanovo zakucavanje i ubačeno dodatno bacanje (31:18)
13' - Hrvatska je raspoložena izvan linije 6,25, sada je zabio Bogdanović (31:14)
12' - odlično raspoloženi Popović diže razliku (28:12)
11' - Planinić je svoje prve minute na utakmici proslavio tricom (26:12)

10' - treća trica Popovića iz četvrtog pokušaja (23:10), no do kraja četvrtine Tunižani su smanjili na 23:12
9' - dobra asistencija Bogdanovića za Tomića pod košem (20:10)
8' - Nova trica Popovića sa sirenom za opet deset razlike (18:8)
6' - Popović tricom i Tomas iz kontre vraćaju utakmicu u mirne vode (15:8)
5' - serija Tunižana od 8-0 u samo jednoj minuti (10:8)
4' - Tomić je bio uspješan jedan na jedan, Tomas je realizirao kontru, a Dhiffalah je smjestio tricu za porve koševe Tunižana  (10:3)
' - Toimas je precizan za povećanje prednosti, a u istoj minuti je pogodio i Banić (6:0)
1' - počela je utakmica, petorka Hrvatske je Ukić, Kus, Tomas, Banić i Tomić,a u pravo nas je hrvatski centar doveo u vodstvo (2:0)