Argentina u finalu nakon jedanaesteraca!

09.07.2014 u 21:45

• +15

Polufinale SP-a, Nizozemska - Argentina

Izvor: Reuters / Autor: Ueslei Marcelino

Danas (od 22 sata) na rasporedu je drugo polufinale Svjetskog prvenstva između Nizozemske i Argentine, a tekstualni prijenos pratite na tportalu

Prvi pucaju Nizozemci
120+1' gotovo je. Idemo na jedanaesterce.
115' Palacio sam izbija pred Cillessena ali pokušava glavom. Nizozemski golman nije imao prevelikih problema.
113' rasplet se još ne nazire.
107' Zabaleta prima pomoć. Stradao je u sudaru s Kuytom.
105+1' kraj prvog dijela produžetka.
105' žuti karton za Huntelaara zbog starta s leđa na Mascherana.
100' izlazi Lavezzi, ulazi Maxi Rodriguez.
99' Robben puca iz udaljenosti, Romero brani.
98' Nizozemci pritišču ali još nisu stvorili jasnu priliku.
96' izlazi Van Persie, ulazi Huntelaar.
91' počeo je produžetak.
90+3' kraj. Idemo u produžetak.
91' Robben je probio obranu ali je u zadnjem trenutku blokirao Mascherano.
84' Rojo puca iz udaljenosti, Cillessen brani.
81' izlaze Perez i Higuain, ulaze Palacio i Aguero.
75' velika prilika za Argentinu. Lopta prolazi pored vratnice.
69' još jedan sudar glavama. Janmaat prima pomoć.
62' ulazi Clasie, izlazi De Jong
54' kako je počelo jedno, tako je počelo i drugo pluvrjeme. Momčadi imaju razdublja držanja lopte ali bez prilika.
50' Sneijder puca iznad gola.
49' slobodni udarac za Nizozemsku. Malo iz kosa blizu kaznenog prostora.
46' drugi dio je počeo.
46' uoči drugog poluvremena iz igre je izašao Martins Indi a ušao Janmaat
45+2' kraj prvog dijela.
45' igrat će se još dvije minute.
45' žuti karton za Marinsa Indija koji je povukao Messija.
38' utakmica je postala grublja. U dvije minute smo vidjeli dva teška prekršaja, po jedan sa svake strane.
36' Lavezzi je ubacio za Higuaina, ali Vlaar je prvi na lopti.
32' gužva u argentinskom šesnaestercu. Završava se Van Persiejevim zaleđem.
29' sve je u redu s Mascheranom, nastavlja se s igrom.
27' Mascherano prima pomoć na sredini terena. Sudario se glavom s Wijnaldumom na sredini terena.
20' Argentina sve više stišče. Dominiraju utakmicom ali još bez izrazitih prilika.
15' Messi puca, Cillessen brani.

Messijev slobodnjak, jedino vrijedno spomena

14' Perez je iznudio prekršaj na samom rubu kaznenog prostora.
13' Sneijder puca, no lopta prolazi daleko pored gola.
10' Perez djeluje kao izvrstan dodatak igri Argentine. U dva je navrata do sad brzo prošao s loptom i stvorio pomutnju u obrani.
8' sada je Nizozemci rade isto, a Argentinci su se zatvorili.
4' Argentina drži loptu zadnju minutu. Nizozemci su zatvorili prilaze golu.
1' utakmica je počela.
Prije početka utakmice je minuta šutnje za Alfreda Di Stefana.

Nizozemska: Cillessen; Vlaar, De Vrij, Martins Indi; Kuyt, Blind, Wijnaldum, De Jong, Sneijder; Robben, Van Persie
Argentina: Romero, Zabaleta, Demichelis, Garay, Rojo; Biglia, Mascherano, Perez; Messi; Higuaín, Lavezzi

Nakon što je Njemačka demolirala Brazil i izborila finale, večeras ćemo saznati i tko će biti drugi sudionik posljednje utakmice na Svjetskom prvenstvu. U Sao Paulu Nizozemci love svoje četvrto, a Argentinci peto finale. Ove dvije reprezentacije susrele su se osam puta, a 'gauči' su slavili samo jednom no u najvažnijoj utakmici. Bilo je to u finalu Mundijala 1978. u Buenos Airesu, kada su domaćini osvojili naslov nakon produžetaka 3-1 uz dva gola Marija Kempesa. Dodajmo kako Argentina nije izgubila posljednjih 26 utakmica u kojima je igrao Lionel Messi.

'Mislim da nema favorita u ovoj utakmici. U polufinalima su uvijek momčadi koje su poprilično izjednačene', rekao je nizozemski izbornik Louis van Gaal.