24.06.2014 u 00:29

• +26

SP u nogometu, Hrvatska - Meksiko

Izvor: Guliver/Getty Images / Autor: Michael Steele/Getty Images

Meksička nogometna reprezentacija s lakoćom je ostvarila impresivnu pobjedu u posljednjem kolu skupine A Svjetskog prvenstva u Brazilu. Pobijedila je Hrvatsku s čistih 3:1 i tako izbacila Kovačevu momčad iz natjecanja...

Sastav Hrvatske: Pletikosa – Vrsaljko, Lovren, Ćorluka, Srna – Pranjić, Rakitić, Modrić – Perišić, Mandžukić, Olić

Sastav Meksika: Ochoa – Layun, Moreno, Marquez, Rodriguez, Aguilar – Guardado, Vazquez, Herrera – Dos Santos, Peralta

SP u nogometu, skupina A

Hrvatska – Meksiko 1:3 (Perišić 87 / Marquez 72, 74, Chicharito 82)

Brazil – Kamerun 4:1 (Neymar 17, 35, Fred 49, Fernandinho 84 / Matip 26)

Tijek utakmice

Kraj - Hrvatska se oprašta od SP-a, Meksiko zasluženo ide dalje
89' - Rebić je dobio crveni karton nakon divljačkog prekršaja
87' - goool za Hrvatsku! Perišić je zabio u suprotni kut na asistenciju Rakitića!
82' - goool za Meksiko! Zabio je i Chicarito, veliko slavlje Meksika!
78' - Rebić je odlično promiješao obranu, ali s crte Moreno izbija lopte!
74' - goool za Meksiko! Guardado je silovito pogodio nakon jedne kontre!
72' - goool za Meksiko! Potpuno zasluženo, Marquez je pogodio nakon kornera!
64' - Srna je igrao rukom u 16 metara, uzbekistanski sudac mu je progledao
58' - Kovačić je ušao umjesto Vrsaljka i ulazi u sredinu
50' - odlična lopta Modrića u prostor, Ochoa ipak malo ispred Mandžukića uzima loptu
Poluvrijeme - čvrsta utakmica u Recibeu, potpuno neizvjesna
39' - Perišić je krenuo u opasnu kontru, Marquez ga je pokosio i dobio žuti karton
27' - opalio je Pranjić iz daljine, malo iznad gola
19' - Peralta sam pred Pletikosom, ali nije dobro zahvatio loptu!
16' - kakav šut Herrere! Pogodio je gredu! Najbolja prilika na utakmici!
13' - odlična kontra Hrvatske, Perišić je probio desnu stranu, ali njegovo ubacivanje čiste Meksikanci u korner
9' - oštar prekršaj Rakitića, dobio je žuti karton
7' - novi korner Hrvatske, Rakitić je ubacio za Perišića, ovaj puca preko gola
5' - prvi korner za Hrvatsku, ali meksička obrana s lakoćom izbija
1' - dvoboj je počeo u Recifeu, Meksiku prvi napad

Došao je dan odluke za Niku Kovača i njegove dečke. Nakon poraza od Brazila i uvjerljive pobjede protiv Kameruna, Hrvatskoj u posljednjem dvoboju protiv Meksika igra samo pobjeda za prolazak dalje.

Naši nogometaši nedvojbeno imaju pojedinačnu kvalitetu i ugledni veći od svojih protivnika, no trebat će to dokazati i na terenu. Meksiko je odigrao dvije vrlo dobre utakmice, ostao je neporažen i protiv Brazila te zasad ne zna za poraz na Svjetskom prvenstvu. Nema sumnje, bit će to uzbudljivi dvoboj koji hrvatski navijači već danima jedva čekaju.

Kovač se odlučio za Vrsaljka i Pranjića u prvih 11, a Kovačić je ostao na klupi. Bit će zanimljivo vidjeti kako će ih rasporediti na terenu. Prema najavama, Pranjić će igrati u vezi, na poziciji koju igra u Panathinaikosu, dok će Rakitić ići na mjesto 'desetke'.

Postavu igrača na terenu pogledajte na našoj infografici. Kliknite za uvećanje!

U isto vrijeme igra se i dvoboj Brazila s Kamerunom. U slučaju poraza domaćina, našima bi i bod bio dovoljan, ali izgubljena afrička reprezentacija teško da može nešto napraviti, jer jedva čeka pobjeći sa SP-a…