ZA SLADOKUSCE

Veliki preokret Nizozemaca za polufinale

02.07.2010 u 15:33

Nizozemci i Brazilci otvorili su četvrtfinalnu seriju na SP-u u Južnoafričkoj Republici. Brazil je poveo s 1:0 a onda je u drugom dijelu, uz autogol Mela i gol Sneijdera, Nizozemska preokrenula

Tekstualni prijenos pratite ovdje

90'+2 Huntelaar se poigravao pred golom Brazila
90' - velika greška Julia Cesara, ali nije kažnjena
89' - Van Bommel je srušio Lucija, a slobodni udarac sa 25 metara izvodi Dani Alves no pogađa živi zid
87' - Kuyt je izborio izglednu situaciju
85' - Huntelaar je ušao umjestu Van Persieja
84' - Sneijder je mogao riješiti utakmicu; na drugoj strani i Kaka ima prigodu za izjednačenje
83' - Robben je skoro kaznio zbunjenost brazilske obrane
81' - Maicon je izveo korner, Lucio pucao iz voleja te su izborili još jedan korner, potom je dva puta Stekelenburg spašavao Nizozemce
80' - slobodnjak za 'oranje' ali Van Persie puca visoko preko gola
79' - dobra kacija Nizozemaca, ali našli su se u zaleđu
77' - Luis Fabiano je izašao, Nilmar ušao
76' - Ooijer je nesportski gurnuo loptu te je dobio žuti karton
75' - Robinho i Dani Alves protestriaju iako je prekršaj nad Robbenom vidljiv i iz aviona
74' - Felipe Melo je dobio crveni karton zbog gaženja Robbena
71' - prekršaj Alvesa na De Jongu; dojam je da će se igrati sve nervoznije
68' - GGOOOOLLLL - Nizozemci pritišću, imaju drugi korner zaredom a Sneijder pogađa za 2:1
66' - Ooijer je loše izbio loptu iz 16-erca, a onda je Kaka pucao s ruba ktznenog prostora ali je promašio gol
64' - žuti karton za De Jonga
63' - Lucio je igrao rukom, ali sudac nije ništa svirao
62' - Gilberto je ušao umjesto Bastosa
61' - Dani Alves puca iz daljine ali kraj gola
60' - napokon gledamo utakmicu izjednačenih suparnika
57' - primljeni pogodak šokirao je Brazilce
53' - GGGOOOLLLLL - Baskos je uklizao ispred Robbena a nakon ubačaja Sneijdera Julio Cesar je promašio loptu, potom ju je skrenuo i Felipe Melo te je ušla u mrežu za 1:1
52' - opet odlična akcija Brazila, ali taman kad je Kaka htio pucati odnijeli su mu loptu
50' - Sneijder je pokušao udarcem s ruba 16-erca, ali bilo je to loše i neprecizno
48' - Dani Alves za Fabiana, ali je njegov udarac blokirao Heitinga; nakon kornera Juan puca glavom
47' - Van der Wiel je simulirao pa dobio žuti karton
46' - počelo je drugo poluvrijeme
KRAJ PRVOG POLUVREMENA
45'+1 - Maicon je pucao s desne strane, ali nizozemski vratar brani
45' - Van der Wiel ubacio ali Julio Cesar hvata loptu ispred Kuyta
44' - pritisak Brazila, novi korner kojeg izvodi Maicon, ali vrlo loše
42' - Kaka opet dobio po nogama, a nakon toga uspio je odlično poigrati i Alvesa, no ništa od akcije
41' - Brazil mudrije vodi utakmicu; Nizozemaca nema pa nema
37' - žuti karton za Bastosa nakon prekršaja nad Robbenom
36' - oštar udarac Sneijdera, ali Julio Cesar sigurno hvata loptu
34' - Kuyt je uspio izboriti korner, no Liverpoolov igrač usamljen je u nizozemskoj momčadi
31' - Robinho prelazi De Jonga i van der Wiela, fabiano je odigrao petom a onda Kaka prekrasnim udarcem gađa desni gornji kut no Stekelenburg izbacuje loptu u korner
30' - Brazilci kombiniraju na malom prsotoru, ali Nizozemci odnose loptu; na drugoj strani je Robben malo komplicirao
27' - novi prekršaj za Brazil, Dani Alves ubacuje s desne strane a Luis Fabiano loše puca glavom
25' - De Jong je srušio Kakaa, sudac je čak mogao pokazati i na bijelu točku; Alves e poigrao s Kuytom a na njegov ubačaj preko gola je pucao Juan
22' - prva akcija u kojoj su Nizozemci izigrali obranu Brazila, ali Julio Cesar odnosi loptu ispred Robbena
20' - Juan bez problema uzima loptu Van Persieju
19' - Nizozemci i dalje bez suvislije napadačke akcije
17' - Van Persie je loše pucao iz slobodnog udarca
16' - Kuyt je ukrao loptu, a na njegov ubačaj loše je reagirao Van Persie; u nastavku akcije slobodnjak za 'oranje'
15'- slobodnjak je izveo Dani Alves ali njegov je udarac otišao kraj gola
14' - žuti karton za Heitingu, nakon prekršaja nad Robinhom
11' - prva opasnija akcija Nizozemaca, Kuyt je pucao, ali izborio je tek korner
10' - GGOOOLLLL - Robinho, sjajno proigravanje s cnmetra od Felipa Mela, a Robinho iz prve zabija za 1:0
 7' - odličnu akciju u kojoj su sudjelovali Dani Alves i Robinho, suci su označili zaleđe, pa je gol Robinha opravdano poništen
 6' - Robinho je poveo napad Brazilaca, ali Nizozemci čiste situaciju
 3' - Alves je grubo startao na Robbena, a onda je bilo i malog naguravanja

1' - počeo je dvoboj, Nizozemcci su u narančastim dresovima, Brazilci plavima