SP nogomet 2010

NEOBORIVA TRADICIJA

Brazil juri ka finalu, Čile opet nemoćan

Čile je već naučio, kada na mundijalima naleti na Brazil, vrijeme je za pakiranje kofera. Treći put su se našli u fazi na ispadanje i treći je put moćni seleção prošao dalje. Rezultat 3:0 govori sve - Čileanci nema za čime žaliti

Opet su počeli kao dizelaši, i nakon 20-ak minuta igre tribinama se prolomio glasan zvižduk nezadovoljnih navijača. Ipak, Brazil se tek zagrijavao i uskoro je na vidjelo izišao njihov talent. U razmaku od pet minuta, u 33. i 37. minuti, pogodili su dva puta i riješio pitanje pobjednika. Prvo je Juan pogodio rašlje glavom nakon kornera, a potom je Luis Fabiano lažnjakom i pogotkom u praznu mrežu oplemenio efikasnu trokut akciju koju su inicirali Robinho i Kaká.

Brazil je ukupno šest puta gađao u okvir gola, ali pola od tih šutova završilo je iza leđa vratara Brava, Dungini igrači su izuzetno precizni.

Točku na i stavio je Robinho nakon sjajnog prodora Ramiresa, a Čileanci su umjetnički dojam popravili preko dvaju lijepih udaraca Suaza. Jednog je bravurozno obranio Cesar, a drugog prečka.

Brazilci su u četiri dvoboja primili samo dva gola, i to nevažne od Sjeverne Koreje i Obale Bjelokosti, a pred njima je četvrtfinalni dvoboj protiv Nizozemske. Smiješi se jedna od ljepotica prvenstva.