TKO ĆE NA URUGVAJ?

Gana brani čast Afrike protiv SAD-a

26.06.2010 u 20:11

Amerikanci su iznenađenje unatoč tomu što njihov nogomet već godinama bilježi uzlaznu putanju. No, u borbi za četvrtfinale Svjetskog prvenstva morati će pobijediti jedinu preostalu afričku momčad - Ganu. Tko će, dakle, izboriti ulazak među osam najboljih na svijetu i doći na megdan Urugvaju?

Amerikanci ili Ganci? Odgovor na to pitanje najviše zanima Urugvajce jer će njihova reprezentacija, nakon pobjede nad Južnom Korejom, igrati upravo protiv pobjednika dvoboja SAD-Gana. Gana je jedina preostala afrička reprezentacija, a može li se oduprijeti upornim i sasvim solidnim Amerikancima tek ćemo vidjeti.

SAD - GANA 1:2

SAD: Howard, Cherundolo, DeMerit, Bocanegra, Bornstein, Bradley, Clark (od 31. Edu), Dempsey, Donovan, Altidore (od 91. Gomez), Findley (od 46. Feilhaber)
Gana: Kingson, Paintsil, Jonathan Mensah, John Mensah, Sarpei (od 72. Addy), Annan, Inkoom (od 113. Muntari), Asamoah, K-P. Boateng (od 77. Appiah), A. Ayew, Gyan
120+3' Kraj utakmice!
120+3' Ganci drže loptu i čekaju kraj
120+2' Dempsey pokušava glavom, lopta odlazi pored gola
120+1' DeMerit pokušava lobom, lopta odlazi preko gola
120' Igrati će se još tri minute nadoknade
120' Novi šut Gomeza, korner za SAD
120' Šut Gomeza, blok Jonathana Mensaha
119' Minuta je do kraja susreta, Amerikanci nikako da slože jednu poštenu akciju
118' Bradley upošljava Gomeza, no lopta odlazi u aut
115' Kingson je siguran i atraktivan, Gana s druge strane ima korner, no samo su petorica igrača pred golom SAD-a
115' Igra se posljednjih 5 minuta utakmice; Gana izbacuje loptu što dalje od svog gola
114' Korner za SAD
112' Samo par minuta od kraja utakmice Amerikanci svim snagama pokušavaju stići do zone udarca
110' Amerikanci opet u napadu, no Ganci se izvrsno brane
109' Izvrstan ubačaj donovana, no sjajna intervencija Kingsona
109' dobra prilika za SAD; 'slobodnjak' na rubu kaznenog prostora Gane, malo iskosa
106' Inkoom ubacuje s desne strane, izbacuje DeMerit
106' Gana nastavlja s drugim produžetkom; SAD ima pred sobom 15 minuta nade u izjednačenje

105+1' Kraj prvog prudužetka
105' Igrati će se samo minuta nadoknade
105' 'slobodnjak' za SAD sa 35 metara, gužva je u kaznenom prostoru Gane i na kraju ništa od svega
103' Nema konkretnog odgovora SAD-a, jednostavno, Amerikanci djeluju ošamućeno i dezorjentirano
100' Gana se opet isključivo brani, može li izdržati još 20 minuta u takvom ritmu?
96' Korner za SAD; Amerikanci pucaju iz svih pozicija
95' Amerikanci su opet u minusu, srećom po njih do kraja produžetaka ima još 25 minuta
93' GOOOOOOOOOOL! Kakva kontra Gane; između dvojice Amerikanaca Gyan se izborio za šut i pogodio golčinu za 2:1
91' U prvi produžetak s centra kreću Amerikanci

90+3' Kraj utakmice; na redu su produžeci; 2x15 minuta bez zlatnog gola
90+3' Asamoah je dobro nabacio, no ništa od svega
90+2' Korner za Ganu
90+2' Gana odjednom napada svim silama, amerikanci se grčevito brane posljednjih minuta
90' Igrati će se tri minute sudačke nadoknade
89' Inkoom izvrsno ubacuje s desne strane, no najviši u skoku su Amerikanci
87' Par minuta prije kraja obje momčadi kao da čekaju posljednji zvižduk mađarskog suca Kassaija
84' Sve je izglednije da će se igrati produžeci
82' Dempsey puca u 'živi zid'
81' 'Slobodnjak' za SAD, Jonathan Mensah je 'pokupio' Dempseyja; 30 metara od gola
80' Altidore puca sa zemlje pored Johna Mensaha, zamalo pored gola
78' Odličan ubačaj Gyana, Bocanegra je prvi na lopti
76' Bradley sam pred ganskim golmanom, loše puca i Kinson brani
74' Nogometaši SAD-a kombiniraju na sredini terena i traže rupu u obrani Gane
70' Amerikanci i dalje imaju incijativu i rade 'nered' pred suparničkim kaznenim prostorom
68' Asamoah izvodi slobodni udarac, no njegov šut s 35 metara ide ravno u ruke Howarda
66' Kontra Altidorea, no Kingson je brži i odnosi loptu
64' Gana se u drugom dijelu posve povukla i takav pristup 'platila' izjednačenjem. Bit će zanimljivo vidjeti imaju li Ganci snage ponovno preuzeti inicijativu
62' GOOOOOOOOOOL! 1:1 Donovan pogađa s bijele točke
61' Jedanaesterac za SAD! Jonathan je faulirao Dempseya u svom kaznenom prostoru i zaradio žuti karton
59' Cherundolo je izvrsno probio desni bok, ubacio no udarac Feilhabera blokira Jonathan
58' Ayew ubacuje s desne strane prema Gyanu, no DeMerit u zadnji tren presjeca loptu
55' Nova brza akcija SAD-a, no ispred Dempseyja obrana Gane izbacuje u korner
54' Odličan ubačaj Donovana, Dempsey i Altidore prekratki
52' Gyan puca s više od 30 metara, neprecizno
51' Udarac Boatenga s 15-tak metara iskosa, lopta odlazi daleko od vratiju SAD-a
49' Amerikanci su prilično odlučno krenuli u nastavak, nizaju akciju za akcijom i traže izjednačenje
47' Kingson spašava Ganu od izjendačenja! Feilhaber sam pred ganskim golmanom nakon izvrsne kontre SAD-a, ali ostaje 1:0 za Ganu
46' U nastavak utakmice s centra kreću Amerikanci

45+1' Kraj prvog poluvremena
45' Igrati će se jedna minuta sudačke nadoknade
44' Korner za Donovana, dobar ubačaj, ali nakon gužve Ganci izbacuju loptu daleko od svojih vratiju
42' Šut Asamoaha s ruba 16-terca, lopta odlazi na tribine
39' Amerikanci zasad pokušavaju visokim centaršutevima, no sve to ili 'kupi' Kingson ili uspješno izbacuju obrambeni igrači Gane
37' Velika obrana Howarda, Asamoah puca s 15 metara nakon nove pogreške DeMerita
35' Sjajna prilika za Amerikance, no Bradleyjev šut brani Kingson
34' Neprecizni centaršut Paintsila, lopta odlazi u gol aut
30' Zaleđe Altidorea
29' Novu udarac Boatenga, točno u ruke Howarda
27' Nova kontra Gane, no Asamoah je umjestu šuta nabacio za Gyana i prilika je otišla u nepovrat
26' Opasan centaršut s desne strane ganskog napada, Bradley izbacuje u korner
25' Nogometaši SAD-a polako preuzimaju inicijativu
23' Bradley ubacuje u peterac, Kingston izvrsno skida loptu ispred nekog od američkih napdača
22' Donovan je opasno napacio, no Ganci izbacuju loptu do centra
22' 'Slobodnjak' za Amerikance uz aut liniju na 30 metara od gola Gane
20' Altidore izgubio loptu u trenutku kad je vodio kontru tri na tri, bila je to izgledna šansa da Amerikanci pošteno zaprijete Kingsonu
17' Gyan jako dobro puca, no Howard boksa loptu
17' Cherundolo se zaigrao s dvojicom napadača Gane, izgubio loptu i onda morao na rubu svog kaznenog prostora faulirati Ayewa; dobra prilika za Ganu
15' Dobra lopta za Altidorea, no ispred njega ganska obrana izbacuje loptu izvan granica igrališta
13' Gana i dalje gospodari travnjakom, pretežito prolazi desnom stranom i prijeti Howardu
12' Ubačaj Ayewa s lijeve strane, no šut Mensaha odlazi visoko iznad gola
10' Dobra akcija Gyana, no Boateng ne stiže loptu i ona odlazi u aut za SAD
8' Ganci i dalje dobro napadaju, Amerikanci su prisiljeni na obranu umjesto da krenu po izjednačenje
6' GOOOOOOOOOOL! 1:0 za Ganu! Boateng je zabio iz kontre; povukao je od centra i pored dvojice američkih bekova snažno pucao s ruba kaznenog prostora i pogodio donji desni kut Howarda
5' Dempsey pucao iz daljine, izravno u golmana Kingsona
4' Pokušaj Inkooma s 20 metara, lopta odlazi koji metar pored gola
2' Ubačaj Donovana u peterac, Altidore ne stiže i lopta odlazi u aut na suprotnoj strani
1' Sudac je označio početak utakmice; s centra kreću reprezentativci Gane