SP nogomet 2010

HONDURAS KAO AUTSAJDER

'Furia' pod pritiskom pobjede

U večernjem terminu u sklopu drugog kola skupine H igraju Španjolska i Honduras koji su u svojim prvim utakmicama doživjeli minimalne poraze od Švicarske i Čilea

I jednoj i drugoj reprezentaciji pobjeda je jedina opcija, a uloga favorita je na strani 'furije' koja je u Južnoafričku Republiku stigla kao prvi favorit natjecanja.

Španjolska:
Casillas - Sergio Ramos, Puyol, Piqué, Capdevila - Xabi Alonso, Xavi - Jesus Navas, Busquets - Fernando Torres, Villa

Honduras: Valladares - Mendoza, Chavez, Figueroa, Izaguirre - W. Palacios, Guevara - Turcios, Martinez, Espinoza - Suazo

DRUGO POLUVRIJEME

90+3' - Kraj
90+2' - opet su Španjolci previše petljali u kaznenom prostoru Hondurasa i propala je dobra situacija za pogodak
90' - Sjajana akcija Španjolaca, ali nakon nekoliko briljantnih dodavanja lopta je završila u rukama Valladaresa
89' - kontra Španjolaca, ali Villa je izgubio loptu, svi čekaju kraj
85' - Mendoza je blokirao udarac Ville s nekoliko metara
82' - Figueroa je skinuo loptu ispred opasnog Ville
81' - Welcome je pokušao glavom, ali Casillas nije imao potrebu za intervencijom
79' - Ubačaj Fabregasa nije bio opasan, nakon novog kornera, udarac glavom Puyola je završio pored desne vratnice
75' - Navas je gurnuo za Villu, ali je napadač Barce bio zamalo prekratak
72' - Mata je opalio s 20 metara, ali nije bilo precizno
69' - Slobodnjak Nuneza otišao je preko gola
67' - Još jedan udarac Ramosa na utakmici, ali je lopta blokirana
66' - Fabregas je izbjegao zaleđe, zaobišao vratara, ali je loptu blokirao jedan od braniča Hondurasa
65' - Suazo je opalio, ali daleko je lopta otišla od gola
62' - Villa je promašio jedanaesterac i propustio zabiti 49. hat-trick na SP-ima
61' - Navas je izborio jedanaesterac
58' - Španjolska drži loptu, Villa je prošao po lijevoj strani, ali njegov ubačaj je završio u rukama Valladaresa
51' - Vrlo razigrani Ramos je pucao s 20-ak metara, a lopta je prohujala pored lijeve vratnice
51' - GOOOOOOOOL - 2:0 - Honduras se ohrabrio, no brza kontra Španjolske lopta je došla do Ville koji je s 18 metara uz pomoć braniča Chaveza i riješio sve dvojbe
48' - Navas je pokušao proći po lijevoj strani, ali obrana Hondurasa se nije dala nadmudriti
46' - Počelo je drugo poluvrijeme

PRVO POLUVRIJEME

45' - Brza španjolska kontra, ali je na kraju Torresov udarac blokiran, napadač Liverpoola ističe se zasad po promašajima
44' - Torres je pao u kaznenom prostoru nakon duela, ali sudac se nije oglasio. Sumnjiva situacija
40' - Villa je dobro prošao, jer je udario svojeg čuvara rukom u lice, ali sudac to nije vidio
39' - Navas je ubacio, a ispred Ville, obrana Hondurasa je izbila u korner
36' - Honduras je bezopasan, Španjolska pokušava doći do drugog gola koji bi definitivno sve riješio
33' - Greška Hondurasa, Torres je izašao pred vratara, ali pucao je preko gola
33' - Torres je dobio idealnu loptu, a glavom je pucao traljavo u vratara
28' - Bez obzira što gubi Honduras se brani i ne pomišlja se otvoriti
24' - Navas je ubacio, ali Xavi je bio prenizak, inače je to bila mat pozicija
20' - Ramos je s nekoliko metara pucao ravno u vratara, ali je  skoku napravio prekršaj
17' - GOOOOOOOOL - 1:0 - Villa je prošao kroz dvojicu, došao pred novog braniča, pokušao proći na desnu stranu, a zatim u padu pogodio suprotni kut
17' - Probudio se i Honduras, ali Casillas je brži od Suaza
15' - Martinez je ubacio, a Casillas je uklizao na loptu i izbio je nogama
14' - Villa se oslobodio čuvara, pucao s lijeve strane iskosa, ali lopta je prošla pored lijeve vratnice
11' - Nova dobra šansa za europskog prvaka, ubačaj s lijeve strane, a Ramos je s nekoliko metara glavom prebacio gol
9' - Ramos je pao u šesnaestercu, ali japanski sudac se nije oglasio
7' - Villa je iznenada opalio sa 25 metara i pogodio vratnicu. Kao i u njihovoj utakmici sa Švicarcima sreća je Španjolcima okrenula leđa
5' - Torres je imao prvu priliku, ali njegov udarac s nekoliko metara nije bio opasan. Španjolci od početka pritišću
4' - Navas je ubacio s desne strane, ali lak plijen je to za Valladaresa
3' - Suazo je dobio loptu  na 17 metara, ali se poslužio rukom
1' - Španjolci su krenuli sa centra