SP nogomet 2010

DVOBOJ LIDERA

Čile s tri nova boda kroči prema osmini finala

Lideri skupine H, Švicarska i Čile, u drugom su kolu odmjerili snage u međusobnom ogledu, a pobjednik iz ovog dvoboja napravio bi velik korak prema osmini finala. Bio je to Čile koji je od 31. minute igrao s igračem više te je slavio s 1:0

TEKSTUALNI PRIJENOS PRATITE OVDJE

KRAJ UTAKMICE

90' - Ziegler je odlično proslijedio loptu do Derdiyoka, ali ova promašuje s osam metara izglednu priliku
90' - ponovno Paredes promašuje gol priliku
87' - i Gonzalez je bio u odličnoj prigodi ali Benaglio sigurno brani
84' - Paredes je imao gol priliku, ali pucao je preko gola
83' - udarac Lichtsteinera bio je neprecizan
79' - Švicarska se sada otvorila malo više, svjesna da bi joj pogodak trebao
75' - GGOOOLLL Gonzalez je na ubačaj Paredesa poentirao za 1:0; suci su napravili grešku jer nisu vidjeli zaleđe Paredesa
71' - dobra lopta prema Paredesu ali dorbo skače Grichting
68' - Ziegler je ubacio iz daleka, ali Bravo je nespretno izbacio u korner; Švicarci su izdržali više od 550 minuta sačuvati mrežu na SP-ima preuzevši taj rekord od Talijana
65' - Paredes je ušao umjesto Fernandeza
63' - brza kontra Švicaraca, ali Baretta ipak nije stigao do lopte
60' - Inler i Fernandez su dobili žute kartone, a onda je i Mendel zapisan bog naguravanja
59' - korner za Čile, a udarac Gonzaleza glavom otišao je blizu kraj gola
56' - još jedna greška Švicaraca, ali Sanchez ni ovog puta nije precizan
55' - nova lopta za Sancheza, ali nije uspio primiriti loptu
51' - Sanchezov udarac blokirao je Von Bergen
48' - Baretta je dobio žuti karton; Sanchez je pucao iz daljine, ali lopta je dodirnula Fernandeza koji je stajao u zaleđu pa je gol poništen
46' - počelo je drugo poluvrijeme; Suazo i Vidal ostali su na klupi, a ušli su Valdivia i Gonzalez

KRAJ PRVOG POLUVREMENA

45'+1 - Sanchez je primirio ubačaj, te nakon 'bicikla' zapucao prema golu Švicarske, ali Fernades je blokirao njegov udarac
43' - Nkufo je pucao iz daljine ali kraj gola
42' - Frei je izašao a Barnetta ušao
40' - Imler puca iz daljine, ali bez intervencije Brava; Sanchez sa 10-tak metara puca, ali Benaglio uspjeva zaustaviti udarac
39' - rekord Talijana po broju minuta s neprimljenim golom je u opasnosti; Švicarcima nedostaje još 30 minuta bez gola
38' - Vidl je iz daljine pucao, ali kraj gola
36' - pokušao je Suazo uposliti Medela ali vratar je bio siguran
34' - pokušali su odmah Čilenaci iskoristiti brojčanu prednost
31' - Behrami je dobio crveni karton nakon udaranja Vidala laktom
28' - grešku čileanske obrave spašava Bravo
25' - i Ponce je dobio žuti karton; Ziegler je ubacio a Grichting nije dobro zahvatio loptu
22' - Carmona je grubo startao na Behramija i dobio je žuti karton
21' - jednu dubinksu loptu pokušao je dostići Frei, ali Bravo je bio brzi
20' - Čileanci su apsolutno dominantniji, to jest diktiraju igru, ali bez većih prigoda
16' - Švicarci su pokušali organizirati napad, ali Čileanci su odlično postavljeni
12' - Sanchez je poslao odličnu loptu za Suaza, no on ju je promašio
10' - prvo je Vidal, pa potom i Carmona opasno pucao no Benaglio je oba pta dobro intervenirao
 8' - Frei je izveo slobodni udarac, ali lopta nije došla do Švicaraca
 7' - Puše jak vjetar i ometa igru;
 4' - prekršaj Zieglera, a gotovo svi Čilenaci su pred golom Švicaraca; Sanchez je pokušao iz daljine, ali daleko od gola
 2' - sudac je već pokazao žuti karton Suazu, da suzbije oštre startove
 1' - Počela je utakmica

ŠVICARSKA: Benaglio - Lichtsteiner, Von Bergen, Grichting, Ziegler - Behrami, Inler, Huggel, Fernandes - Frei, Nkufo
ČILE: Bravo - Isla, Medel, Ponce, Jara - Vidal, Carmona, Fernandez, Sanchez - Beausejour, Suazo