KREĆE DRUGO KOLO

Urugvaj s 3:0 pobijedio domaćine

16.06.2010 u 20:29

Dvobojem Južnoafričke Republike i Urugvaja otvara se drugo kolo na SP-u. Domaćinima je to prilika da uveličaju držvni praznik Dan mladosti, ali ni Urugvaj ne razmišlja o porazu

Nakon remija u prvom kolu, Južnoafrička Republika i Urugvaj večeras imaju prilike otvoriti si vrata osmine finala. A da bi se približili toj fazi natjecanja, moraju pobijediti. Izbornik JAR-a Carlos Alberto Parreira je od dvoboja s Meksikom napravio samo jednu zamjenu, od prve minute igrat će Masilela. Urugvaj će pak, igrati i nekoliko novih igrača, ali i u novoj formaciji. U dvije dosadašnje međusobne utakmice, Urugvaj ima pobjedu i remi.

TEKSTUALNI PRIJENOS PRATITE OVDJE

90'+5 -GOOOLLLL Pereira je sjajno ispratio akciju Forlana i Suareza
90'+4 - Forlan je bio u zoni udarca, ali mu je lopzu blokirao Khumalo
90'+2 - domaćini se ne predaju, ali njihovi su pokušaji posve bezopasni
88' - na drugoj strani slična situacija, a pucao je Mphela
86' - Cavani je pokušao zabiti i treći, ali ipak je bio malo predaleko od novog vratara, Josephsa
82' - tribine stadiona u Pretoriji se prazne, domaćini ne vjeruju u preokret
80' -  GGOOOOLLLLL - Forlan je zabio s bijele točke za 2:0
76' - Khune je prekršajem zaustavio Suareza, zbog čega je obio crveni karton, a gosti udarac s bijele točke; izašao je Pienaar a ušao Josephs
72' - Pienaar je pucao jako, s velike daljine, ali na žalost domaćih navijača pogodio je tek suparničkog igrača
68' - Cavani je bio u dobroj prilici, ali nije uspio dobro zahvatiti loptu; na drugoj strani prijetio je i Modise
66' - Gaxa je dobro ubacio s desne strane, a Mphela je glavom zaprijetio gostima
64' - Dikgacoi je grubo startao na Fucilea ali sudac mu je oprostio drugi žuti karton
62' - igra domaćih nije baš kao u prvom dijelu, bez previše dodavanja
59' - još jedan ubačaj pred gol Urugvaja, ali vratar Muslera nije imao puno posla; trebao je samo vratiti loptu u igru
56' - Pienaar je bio u zoni udarca, ali gosti su zaustavili njegov udarac
54' - Forlan je izveo slobodnjak, ali je lopta pogodila Lugana u leđa pa je Khune ostao nezaposlen
51' - Urugvajci su tražili penal zbog starta nad Suarezom, ali sudac nije mislio isto
49' - Suarez je zbog krvarenja usnice morao izaći van travnjaka po pomoć
47' Suarez je odlično ušao u 16-erac domaćina, ali Cavani nije dobro postavio nogu
- počelo je drugo poluvrijeme

KRAJ PRVOG POLUVREMENA

44' - Arevalo si je dao oduška, ali njegov je udarac otišao preko gola
42' - Dikgacoi je srušio Suareza i dobio žuti karton, zbog kojeg neće moći igrati protiv Francuske
40' - Mphela je glavom pucao, ali lopta je otišla daleko od gola gostiju
35' - Tshabalala je prošao po lijevoj strani, ali njegov ubačaj bio je previsok za Mphelu
33' - Suarez je prošao kraj Khumala, ali  Urugvajac je pucao kraj gola
30' - iako je gol bio šokantan, u igri domaćih to se i ne osjeti previše
25' - GOOLLL Diego Forlan udarcem izdaljine iznenadio je domaćeg vratara, a lopta je još dotaknula i Mokoenu
23' - Suarez je prevario Khumala, ali ne i vratara Khunea
19' - igra domaćih sve je tečnija
16' - nova dobra akcija doamćih, ali Tshabalala je možda trebao dodati a ne pucati
14' - prva prijetnja domaćih, ali udarac Tshabalale otišao je daleko od gola
12' - domaćini su nakratko došli 'do zraka'
10' - Urugvajci su zasad ostavili bolji dojam
 7' Forlan i Suarez izigrali su četvoricu domaćih igrača ali bez prave opasnosti po Khunea
 5' - zaprijetili su i gosti, ali Suarez je zaustavljen prekršajem; Forlan je izvodio slobonjak, ali Pienaar je prerano istrčao iz živog zida i dobio žuti karton; iz drugog pokušaja Forlan je pogodio tek živi zid
 3' - nakon slobonjaka, domaćini su izborili i korner, ali Urugvajci čiste pred svojim golom
 1' - počeo je dvoboj u Pretoriji