DERBI DANA

Napokon zanimljivije, ali bez pogodaka

15.06.2010 u 15:55

Danas kreću okršaji u skupini G, koju mnogi nazivaju skupinom smrti. Obala Bjelokosti u dvoboj s Portugalom ušla je bez Didiera Droge, ali ipak je prvi strijelac 'slonova' ušao u 65. minuti. Portugalci su najozbiljnije zaprijetili preko Ronalda, ali pogodaka nije ilo pa je utakmica završila 0:0

Okršajem Obale Bjelokosti i Portugala kreće natjecanje u skupini G i to momčadi koje pretendiraju, uz Brazil, proći u osminu finala. No, 'slonovi' Svena Gorana Erikssona kreću bez najboljeg strijelca, koji se par dana uoči SP-a ozlijedio i nije u potpunosti spreman. Bit će na klupi i pitanje je hoće li ga Šveđanin koristiti. I Portugalci imaju problema, jer nemaju odličnog Nanija, no i on se priprema kako bi zaigrao u nastavku prvenstva. Ove dvije reprezentacije dosad nisu igrale međusobno.

TEKSTUALNI PRIJENOS PRATITE OVDJE

KRAJ UTAKMICE
90'+2 u prigodi je bio Keita, ali Eduardo  ga je zaustavio
90'+1 velika prigoda za 'slonove' ali Keita nije stigao na Drobinu loptu
84' - pokušaj Dindanea zaustavio je njegovu akciju zbog zaleđa
79' - Ronaldo je izborio slobodni udarac a nakon što ga izveo lopta je otišla par centimetara preko gola
78' - problemi za 'slonove' jer je Kolo Toure ozlijeđen, no brzo se je ivratio; u nastavku akcije opasno je pucao Meireles
71' - Portugalci su zabili gol, ali njihov je igrač bio u zaleđu pa pogodak nije priznat
65' - ušao je i Didier Drogba

58' - nakon ubačaja s lijeve strane Liedson je zaprijetio, ali Barry je dobro obranio

54' - udarac Kaloua, sa ruba 16-erca završio je u rukama Eduarda
48' - Eriksson je poslao Drogbu na zagrijavanje
46' - 'slonovi' su drugo poluvrijeme otovrili udarcem Gervinha, ali Eduardo je zaustavio njegov jaki udarac
- počelo je drugo poluvrijeme

Kraj prvog poluvremena

38' - dobio je Dindane dubinsku loptu, ali vratar Eduardo je dobro prato akciju
30' - malo je splasnuo tempo
23' - Ferreira je u zadnji čas zaustavio Gervinha
21' - Demel i Ronaldo su se malo 'zakrvili' pa su dobili žute kartone
17' - dobru akciju 'slonova' završio je Tiote, ali pucao je preko gola

14' - Tiene je izveo slobodnjak, ali pucao je kraj gola
11' - prekrasan udarac Ronalda sa 30-tak metara ali udarac je zaustavila vratnica
 6' - ubacivanje Kalouea, ali obrana Portugala čisti situaciju prd svojim golom
 3' - prema uvodnim minutama ćini se da bi napokon molgi vidjeti dobru utakmicu

Obala Bjelokosti: Barry, Kolo Toure, Zokora, Kalou, Tiote, Gervinho, Dindane, Tiene, Yaya Toure, Demel, Eboue
Portugal: Eduardo, B. Alves, Ferreira, Carvalho, Ronaldo, Mendes, Liedson, Danny, Meireles, Deco, Coentrao