SP nogomet 2010

LAKOĆA POBJEĐIVANJA

Nijemci do vrha napunili mrežu Australaca

'Elf' nije imao previše problema u startnoj utakmici na Svjetskom prvenstvu u JAR-u. Laka i uvjerljiva pobjeda od 4:0 nad Australcima sigurno im je dodatno podigla samopouzdanje, a izbornika Löwa može radovati to što su golove postizali i igrači koji iza sebe nemaju baš uspješnu klupsku sezonu

Njemačka nogometna reprezentacija uvjerljivo je ušla u natjecanje na Svjetskom prvenstvu u Južnoafričkoj Republici. Pobjeda od 4:0 protiv Australije u skupini D ostvarena je uz lakoću igranja, puno trke i dobrih rješenja u napadu, a to što su iza leđa golmana Schwarzera završile tek dvije lopte u prvih 45 minuta, to je više rezultat (ne)sreće nego pravog stanja stvari.

Naime, 'elf' je očito puno bolja momčad od 'socceroosa' i sasvim je jasno da Australci nisu ni izbliza toliko kvalitetni kao prije četiri godine u Njemačkoj, kad su izbacili Hrvatsku iz natjecanja. Lahm, a posebno Klose i Podolski, redom dečki koji iza sebe nemaju baš uspješnu klupsku sezonu, odigrali su jako dobro, s ostatkom ekipe ostavili su dojam uigrane i spremne momčadi, pa će biti zanimljivo vidjeti je li u nedjelju navečer riječ bila o preslaboj Australiji ili o iznimno jakoj Njemačkoj.

Utakmicu su prvom velikom prilikom ipak otvorili Australci, Lahm je u posljednji trenutak blokirao udarac Garcije sa samo nekoliko metara od gol crte, a nakon toga na travnjaku je postojala samo jedna momčad - Njemačka. Nekoliko minuta nakon australske prilike Müller je asistirao za Podolskog, koji je bombom rasparao australsku mrežu, a na 2:0 povećao je Klose nakon nekoliko nevjerojatnih promašaja u 26. minuti. I to je bilo - to!

Reuters

Kad je početkom drugoga dijela Cahill dobio izravni crveni karton zbog jednog starta nad Schweinsteigerom, a dojma smo da je meksički sudac Moreno dobrano pretjerao u procjeni, bilo je jasno da će 'elf' ubilježiti laku i uvjerljivu pobjedu. Sa 10 igrača Australci nisu imali šanse protiv razigranih Nijemaca.

Do kraja utakmice još su pogodili Müller i Cacau, a Njemačka je sa 4:0 ostvarila najuvjerljiviju pobjedu dosad na Svjetskom prvenstvu. Tko zna je li tome doprinijelo i grupno gledanje četvrtog dijela 'Terminatora'.

NJEMAČKA - AUSTRALIJA 4:0 (2:0)
DURBAN; stadion Moses Mabhida, gledatelja 62.000; Sudac: Rodriguez (Meksiko)

Strijelci: 1:0 Podolski (8), 2:0 Klose (26), 3:0 Müller (68), 4:0 Cacau (70)
Crveni karton: Cahill (Aus, 56)

Njemačka: Neuer - Lahm, Mertesacker, A. Friedrich, Badstuber - Khedira, Schweinsteiger - Müller, Özil (od 74. Gomez), Podolski (od 81. Marin) - Klose (od 68. Cacau)
Australija: Schwarzer - Wilkshire, Moore, Neill, Chipperfield - Valeri, Grella (od 46. Holman) - Emerton (od 74. Jedinak), Čulina, Garcia (od 64. Rukavytsya) - Cahill