PRVI ISPIT

Capello s Englezima kreće u lov na krunu

12.06.2010 u 20:09

Drugog dana Svjetskog prvenstva u večernjem terminu u Rustenburgu igraju Engleska i SAD. To je prva utakmica u skupini C, a Capellova družina je veliki favorit

To je susret visokog rizika. Ne samo zbog engleskih navijača koji imaju lošu reputaciju, nego i zbog prijetnji Al Kaide.

Engleska: Green, Johnson, King, Terry, A. Cole, Lennon, Gerrard, Lampard, Milner, Rooney, Heskey

SAD: Howard, Cherundolo, DeMeritt, Onyewu, Bocanegra, Donovan, Bradley, Clark, Dempsey, Altidore, Findley

90' - Kraj utakmice
89' - Donovan je opalio s 25 metara preko gola
84' - Pogreška Amerikanaca, ali Lampard nije stigao završiti mini kontru Gordog Albiona
82' - Amerikanci su uspjeli donekle uspostaviti kontrolu
77' - Gerrard je opet odlično ubacio, Heskey nadskočio čuvara, ali lopta je otišla preko gola
75' - Engleska sve bolja, Wright-Phillips je s lijeva iskosa pucao ravno u Howarda
75' - Kombinacija Gerrarda i Rooneyja, a napadač Manchestera loptu je poslao pored lijeve vratnice
71' - Ubacivanje Gerrarda, a Ronney je bio prenizak. Inače, bi to bila mat pozicija
68' - Lampard je sa 27 metara poslao loptu na tribine
65' - Kakva prilika za SAD. Altidore je prošao Carraghera i pucao, a Green je uz pomoć vratnice obranio
64' - Udarac Lamparda, Howard je izbio u korner
62' - Donovan je oštro ubacio, Bocanegra loptu zahvatio glavom, ali lopta je otišla preko gola. Nije bilo prave opasnosti
57' - Onyewu je bio brži od Rooneyja. Nakon pritiska Engleza, Amerikanci su uspostavili ravnotežu
52' - Englezi su bolje ušli u nastavak. Heskey je izašao ispred Howarda, ali i ravno pucao u njega
48' - Lennon je prošao do korner linije, dao povratnu loptu koja je prošla kroz američki šesnaesterac, ali nitko od engleskih igrača nije bio na pravom mjestu
46' - Počelo je drugo poluvrijeme, a Capello je već napravio drugu zamjenu. Umjesto Kinga ušao je Carragher

PRVO POLUVRIJEME

45+3' - Kraj odličnih prvih 45 minuta
45' - Signalizirano zaleđe Heskeyja, a akcija je obećavala dobru situaciju pred golom Amerikanaca
41' - Johnson je odmah pucao s desna iskosa s ruba šesnaesterca, ali Howard je spreman
40' - GOOOOOOL 1:1 - Dempsey je slabo pucao s 20 metara, ali Greenu je lopta prošla kroz ruke. Nevjerojatna pogreška vratara
39' - Donovan je zaprijetio udarcem s 18 metara, ali je lopta prošla tik uz desnu vratnicu engleskog vratara
37' - Udarac neometanog Wrighta-Phillipsa bio je neprecizan
33' - Altidore je pucao s nešto više od 20 metara, ali udarac je bio preslab za Greena
29' - Johnson je ubacio, ali spasio je Howard pri čemu ga je ozlijedio Heskey
27' - Novi ubačaj Amerikanaca, Onyewu je opet nadskočio čuvara, ali opet nije bilo preciznosti
20' - Brzo je uzvratila Engleska. Lennon je prošao desnom stranom, ubacio prizemnu loptu za Milnera, ali u zadnji tren je spasio netko od braniča SAD-a. U nastavku akcije vidjeli smo i škarice, ali atraktivni udarac je bio preslab za Howarda
19' - Donovan je ubacio, a Altidore je loptu loše zahvatio glavom
18' - Osim neopreznosti na početku utakmice, SAD je ravnopravan engleskim zvijezdama. Više nema pravih prilika
13' - Iz kornera zaprijetio je Onyewu. Amerikanci su dosta opasni u skoku
10'- Dempsey je pokušao glavom, ali lopta je otišla preko gola. Uglavnom se nakon pogotka Engleza igra na sredini terena
4' - GOOOOOOL 1:0 - Iz drugog plana je ušao Gerrard i na asistenciju Heskeyja doveo Gordi Albion u vodstvo
1' - Počela je utakmica, a Amerikanci pokazuju da se ne misle braniti