SP nogomet 2010

JAR i Meksiko na startu podijelili bodove

Napokon je počelo. U Johannesburgu su igrali domaćini, Južnoafrikanci i reprezentativci Meksika a dvoboj je završio rezultato 1:1

19. Svjetsko prvenstvo je otvoreno, a čast da prvi zaigraju na njemu imaju domaćini, Južnoafrikanci protiv meksikanaca. Stadion je pun, a s tribina Soccer cityja, odzvanja buka vuvuzela. Ove su dvioje reprezentacije igral tri puta, u dvije prijateljske slavili su Meksikanci, dok su u jedinoj službenoj, na Kupu konfederacija 2005. godine slavili Južnoafrikanci.

Tekstualni prijenos pratite ovdje:

90' + 3 - KRAJ UTAKMICE
90' - gol prilika za domaćine, ali Mphela je pogodio samo vratnicu
78' - GOOLLL - Marquez je, nakon ubačaja Guardada, anulirao prednost domaćina (1:1)
70' - domaćini su u idealnoj prigodi, ali na Modisea je stratao nešto čvršće Rodriguez pa je prilika propala
66' - lijepa akcija JAR-a, ali i da je bio gol ne bi bio priznat jer je Mphela bio u zaleđu
60' - Giovanni je prviput zaprijetio u drugom dijelu, ali Khune odlično brani
55' - GOLLL nakon uspavanke, Tshabalala dobio odličnu dubinsku loptu a potom je prekrasnim udarcem u suprotni kut pogodio za 1:0
49' - ubačaj Tshabalalea, ali Meksikanci izbijaju na vrijeme
46' - krenulo je drugo poluvrijeme, domaćini su napravili zamjenu

KRAJ PRVOG POLUVREMENA

44' - domaćini su sve opasniji, na ubačaj Khumala Mphela je bio prekratak; u nastavku akcije Dikgacoi je pucao preko gola
42' - lijepa akcija domaćina, ali izborili su samo korner
41' - Francov udarac glavom, nakon ubačaja, otišao je par centimetara preko gola; hoće li se brojni promašaji osvetiti Meksikancima?
37' - Giovanni je pucao prema Khuneu, ali Khumalo izbija u korner; nakon kornera Meksikanci su zabili gol, ali suci su ga poništili zbog zaleđa, sasvim opravdano
34' - Meksikanci su opet zaprijetili domaćinima, ali udarac Vele otišao je kraj gola
32' - Vela je sjajno ubacio za Franca, a Khune krajnjim naporom, poput Karate Kida, uspijeva zaustaviti loptu
19' - opet Giovanni opasno prijeti; nakon solo.akcije puca sa 18 metara, alilopta je otišla malo preko gola
17' - prva pruijetnja Meksikancima stigla je nakon slobodnjaka Pienaara, ali bio je to loš udarac
14' - korner za Meksikance, Giovanni ga je izveo, ali Francov udarac otišao je preko gola
 4' - Meksikanci su apsolutno dominantniji; Khune ima pune ruke posla
 2'- Aguilar je ubacio, a Dos Santos preslabo reagirao to jest Khune je izbio loptu u korner

Južnoafrička Republika: Khune, Gaxa, Mokoena, Khumalo, Thwala (od 46' Masilela), Dikgacoi, Letsholonyar, Modise, Pienaar, Tshabalala, Mphela
Meksiko: Perez, Aguillar, Osorio, Rodriguez, Marquez, Salcido, Torrado, Juarez, Vela, Dos Santos, Franco