28.01.2017 u 20:15

• +15

SP u rukometu, Hrvatska - Slovenija, utakmica za brončanu medalju

Izvor: Cropix / Autor: Ante Čizmić

Hrvatska rukometna reprezentacija poražena je od Slovenije 31:30 u borbi za brončanu medalju na Svjetskom prvenstvu u Parizu. Naši su imali osam golova prednosti u 40. minuti, u vodstvu su bili 57 minuta, ali su se Slovenci koje vodi Veselin Vujović uspjeli vratiti u pravoj drami. Izgubili smo nemoguće!

Hrvatska - Slovenija 30:31 (18:13)

Tijek utakmice:
60' - zadnji napad imala je Hrvatska. Slovenija nas je tukla, ali nismo zabili i ništa od produžetka, ništa od bronce; Slovenija je dobila 31:30

60' - Slovenija vodi! kakav preokret!!! 31:30 za susjede. Naši su prestali igrati
59' - Šebetić zabija, ali uzvraćaju Slovenci, 30:30
58' - Slovenci zabijaju za poravnanje 29:29. kakva drama!
57' - Dolenec nam zabija, sad je samo 29:28 za nas. Drama u Parizu! Time-out naših...
56' - Slovenija se vratila u igru, smanjili su na 29:27! Kriza nas trese, umorni su svi naši igrači
54' - Slovenci su zabili sedmerac (29:25), a nakon toga naš dugi napad završio je izgubljenom loptom i Slovenci zabijaju kontru. Sada je 29:26!
52' - Horvat zabija za 29:24. Obrana nam popušta, ali vrijeme radi za nas
51 - Cindrić zabija za 28:23. Mučimo se, ali još malo treba izdržati...
50' - Slovenci zabijaju ponovno, naši su u problemima jer vodimo samo 4 razlike (27:23), A imali smo +8

47' - umor je napravio svoje, malo je pao ritam. Blagotinšek zabija tri gola, Slovenija smanjuje na 26:21
44' - Horvat zabija za 26:19, djelujemo jako moćno!
42' - Cindrić zabija za 25:18, nakon toga opet brani Stevanović. Bronca je jako blizu!
40' - Duvnjak zabija nakon sjajne finte; 23:16 za naše! Nakon toga zabija i Kontrec za 24:16 (ogromnih +8)
38' - Razbijena je Slovenija; Duvnjak zabija za vodstvo 22:15! Naši igraju sjajno!

36' - Šebetić zabija za 20:15, brani Stebanović čista dva zicera nakon toga!
34' - Slovenci su nam zabili dva gola u nizu, ali nakon toga Cindrić zabija za 19:15
32' - Gaber zabija za Sloveniju, 18:14
31' - počelo je drugo poluvrijeme, SLovenija ima prvi napad

Završeno je prvo poluvrijeme
30' - Doleneac smanjuje, Hrvatska ima +5 (18:13) na poluvremenu. Naši djeluju jako moćno!
29' - Slovenija je razbijena, naši očito jako žele medalju. Cindrić! Hrvatska vodi 18:12!!
27' - Šebetić opet zabija izvana za +5 (16:11)
26' - Šebetić izvana! Booombaaa za 15:11
25' - Horvat je kažnjen s dvije minute i Dolenec zabija i smanjuje na 14:11
25' - Štrlek sjajno zabija s krila za 14:10
24' - Bezjak zabija izvana za Slovence, 10:13
22' - Šebetić zabija izvana za 13:9! Sjajno igraju naši
21' - Mamić zabija za +4 (12:8)

19' - nakon pogreške Slovenaca Cindrić zabija za 11:8!

18' - Henigman zabija izvana, Slovenija stigla na gol zaostatka, 8:9
14' - Slovenci promašuju, a na drugoj strani Duvnjak zabija za 9:6. Jako je raspoložen naš najbolji igrač!
12' - Stepančić!! Zabija za vodstvo 8:5

11' - Mandalinić iz kontre za 6:4, a nakon njega Horvat zabija za 7:4
10' - Kavtničnik ima snažan udarac i zabija izvana, 4:5
9' - dva puta zabija Štrlek za naše vodstvo 5:3. Zaista žestok obračun!

7' - nakon nove obrane Stevanovića zabija Duvnjak iz polukontre, 3:3
4' - Štrlek zabija iz kontre za 2:2. Na našima se vidi volja i želja!
2' - Bezjak zabija za 1:0, ali odmah nakon toga Cindrić zabija za 1:1
1' - prvi napad za Hrvatsku nije realizirao Štrlek. Odmah nakon toga Duvnjak je isključen dvije minute!
*********************************************************

Nema sumnje kako je poraz od Norveške nakon produžetka ostavio traga na našim igračima, a s druge strane Slovenija – koja je u polufinalu poražena od Francuske – imala je dan odmora više.

Izbornik Slovenije Veselin Vujović – koji jako dobro poznaje neke hrvatske igrače – uoči borbe za broncu rekao je:

'Danas je za nas početak i kraj Svjetskog prvenstva. Da mi je netko ponudio da idemo u Francusku i igramo samo jednu utakmicu, ovu za broncu, naravno da bih odmah prihvatio ponudu. Moja ekipa uživa u rukometu bez pritiska, to je jedini recept za uspjeh', kazao je Vujović.

Iako je iza Hrvatske poraz koji je stigao nakon drame i promašenog sedmerca Horvata za pobjedu (u zadnjoj sekundi!) izbornik Željko Babić nada se kako će njegovi igrači pronaći snage za još 60 minuta:

'Bronca bi bila čudo za Hrvatsku, ali bit će ih teško resetirati', kratko je kazao Babić.