DVOBOJ OSMINE FINALA

Hrvatska nije dopustila senzaciju protiv Egipćana

22.01.2017 u 20:40

Hrvatska rukometna reprezentacija nije dopustila iznenađenje u osmini finala Svjetskog prvenstva. U dvoboju s Egiptom naši su rukometaši pobijedili rezultatom 21:19 i tako izborili četvrtfinalni okršaj sa Španjolcima...

SP u rukometu, osmina finala

Hrvatska – Egipat 21:19

Tijek utakmice

Kra - 21:19 - Hrvatska prolazi dalje i igrat će u četvrtfinalu protiv Španjolske
21:16 - Cindrić svojim petim golom četiri minute prije kraja dotukao je protivnika!
20:16 - Cindrić pogađa, osam minuta je do kraja
19:15 - Musa zabija za sigurnu prednost +4
18:14 - Duvnjak! Ovo je gol koji bi mogao slomiti Egipat deset minuta prije kraja!
17:14 - Cindrić s igračem više zabija za +3
16:14 - Ramadan nam opet zabija s crte, utakmica je nepotrebno neizvjesna
16:13 - Stepančić svojim trećim golom održava prednost
15:12 - zabija Cindrić nakon 11 minuta bez postignutog gola naših!
14:12 - nije pomogla ni minuta odmora koju je Babić pozvao
14:11 - nije sjajno, zabio je i Ramadan s crte
14:10 - obrana je popustila, Elahmar ponovo zabija odbijenu loptu
14:9 - Eissa i Elahmar smanjuju zaostatak
14:7 - prekrasnim golom Horvat otvara drugi dio
Poluvrijeme - sigurna prednost naših, uz igru koja jamči prolazak dalje...Ivan Pešić se pak pokazao kao odličan džoker stručnog stožera
13:7 - Ramadan smanjuje rezultat, nakon što je u napadu ranije Pešić obranio i sedmerac
13:6 - Marko Mamić diže na znakovitih +7
12:6 - zabio je još jednom Musa pa i Cindrić, razlika raste...
10:5 - Horvat petim golom, ovaj put iz sedmerca kažnjava tehničku pogrešku Egipćana
9:4 - nova kontra naših i četvrti pogodak Zlatka Horvata!
8:3 - još jedan gol Stepančića s pozicije desnog vanjskog
7:3 - Pešić je s dvije obrane dodatno primirio Egipćane, a Stepančić diže na +4
6:3 - Horvat svojim trećim golom povećava prednost
5:3 - Duvnjak! Brza akcija s centra u stilu Domagoja!
4:3 - no dva brza gola Egipta vratila su neizvjesnost
4:1 - zabija i Musa odbijenu loptu, odličan start Hrvatske
3:1 - Horvat zabija s krila, grubi Egipćani opet imaju igrača manje
2:0 - Horvat odbijenu loptu posprema u mrežu
1:0 - odmah igrač više za naše i pogodak Štrleka u kontri
0:0 - dvoboj u Montpellieru je počeo

Nakon četiri pobjede i poraza protiv Njemačke u grupnoj fazi, Babićeva izabrana vrsta ove nedjelje započinje ključni dio turnira, a u prvoj rundi utakmica na ispadanje igra s Egiptom.

Hrvatska je na temelju svoje igračke kvalitete i prikazanog na SP-u u ovom susretu jasan favorit, no nakon onog što se dogodio Danskoj, a malo kasnije i njemačkoj rukometnoj reprezentaciji, ne možemo na ovom turniru više biti sigurni u ništa.

Naši u susret ulaze s novim golmanom Ivanom Pešićem umjesto Filipa Ivića koji nije zadovoljio stručni stožer, a glavno je pitanje koliko može dati ozlijeđeni Domagoj Duvnjak koji već dugo ima problema s koljenom.