RUKOMET - SP 2017.

Lino ispustio Španjolce, Bahrein namučio Dance

18.01.2017 u 22:23

Makedonija, koju vodi bivši hrvatski izbornik Lino Červar, izgubila je od Španjolske 29:25. U 49. minuti imali su Makedonci samo gol zaostatka (23:22), ali nisu izdržali

Makedonija je na odmor otišla s obećavajućih 14:14, a izabranici Line Červara sjajno su se držali sve do posljednjih deset minuta utakmice. Bili su na samo gol zaostatka, 23:22, a tada Španjolci rade seriju 5:0 i osiguravaju pobjedu 29:25. Makedonce je kao i uvijek predvodio KiroLazarov, zabio je šest golova, pet je dodao Markoski, a četiri je zabio Mirkulovski.

Španjolce je u završnici spašavao golman Perez de Vargas, na kraju je imao ukupno 13 obrana, od čega pet važnih u posljednjim minutama utakmice. Najbolji strijelac kod 'furije' bio je Rivera koji je zabio 11 golova, Dujshebajev je dodao pet golova, Sarmiento je zabio tri, a još je šest igrača zabilo po jedan gol.

Danci su se mučili s Bahreinom. Na kraju su pobijedili 30:26, ali uz puno muke. U 46. minuti Bahrein je stigao na 24:23. Mikkel Hansen dobio je crveni karton, a čini se kako su Danci ostali i bez srednjeg vanjskog Lasse Anderssona koji je ozlijedio koljeno i vrlo vjerojatno je SP za njega završeno! Toft je za Dance zabio šest golova, pet je dodao Damgaard, a četiri Landin, za Bahrein Habib Hassan i AliMahfoodh po šest.

Šveđani su se lako obračunali s Katarom, bilo je 36:25. Ekberg je zabio devet golova, sedam je dodao Lagergren, šest Tollbring.

Njemačka je u našoj skupini dobila Bjelorusiju 31:25, Gensheimer je zabio osam golova, šest je dodao Fath, a po pet su zabili Groetzki i Kuhn.

Mađari su dobili Saudijsku Arabiju 37:24, devet golova zabio je Csaszar.