SP U RUKOMETU

Hrvatska napunila Čile, čak je zabio i golman Stevanović

18.01.2017 u 20:28

Hrvatski rukometaši igraju svoju četvrtu utakmicu na Svjetskom prvenstvu, suparnik je slabašni Čile. Tekstualni prijenos pratite na tportalu od 20.45 sati

Hrvatska - Čile 37:22

60' - za kraj dva gola Čilea, 37:22
60' - Jotićev udarac je obranjen, ali tu je Mihić koji posrema odbijanac, 37:20
59' - prvi pogodak Šebetića, 36:19
58' - Mihić neumoljivo trese, 35:18
57' - Kontrec se upisao u strijelce
55' - Mihić još jedan sjajan pogodak, 33:18
54' - kontra Božić-Pavletić, 32:18
52' - lopta se odbila do krila na Mihića, a on ne griješi, 31:17
50' - novi pogodak Mamića, s gola na gol, 30:16
49' - nema više pravih obrana, dobro to koristi Mamić, 29:16
46' - Mamić kad nam je prijetio pasivni napad, 28:15
44' - dva gola u niz Čilea, a Hrvatska je dobila dva isključenja, 26:14
42' - Mamić se upisao u strijelce, 26:12
40' - Jotić je nezaustavljiv, 25:12
39' - Mihić sa 7m, i novo isključenje za Čile, 24:11
38' - razigrao se Jotić, imamo i igrača više, 23:11
36' - Musa je nakon dva promašaja probio Barrientosa, 22.11
35' - novi pogodak Jotića, 31:21
34' - solo akcija Jotića, 20:10
32' - Božić-Pavletić iz kontre, 19:9
31' - Mihić je odmah svladao Barrientosa, 18:9

30' - opet Barrientos, od kada je ušao imao je osam obrana od deset šuteva, 80 posto - kraj prvog dijela
29' - publika luduje, Barrientos skida novi zicer Hrvatskoj
28' - Cindrić sa sedam metara, 17:9
28' - golman Čilea Barrientos koji je ušao ima šest obrana od osam udaraca naših, 16:9
26' - gol je zabio hrvatski vratar Stevanović
25' - napokon smo zabili, razbranio se čileanski golman, ali je bio nemoćan kod sedmerca Cindrića, 15:8
21' - silovito Mandalinić uz prekršaj suparnika, 14:6
19' - razlika se samo penje, Stepančić pa Musa, 13:6
17' - Mihić lobuje golmana s krila, držimo pet razlike, 11:6
13' - Mihić s lijevog krila, 10:5
10' - imamo igrača više, sigurni Božić-Pavletić, 9:4
9' - lakoćom dolazimo do golova, Mandalinić, 8:4
9' - asistencija Stepančića za Musu na crti, 7:3
8' - nova kontra naših, Božić-Pavletić, 6:3
6' - Stepančić s vanjskih pozicija, 5:3
5' - Mandalinić se digao, 4:2
4' - Musa je pospremio odbijanac nakon udarca Stepančića, 3:2
1' - Gojun presjeekao, Cindrić završio, u istoj minuti zabija i Stepančić, 2:0

- na parket će Stevanović, Mihić, Božić-Pavletić, Stepančić, Cindrić, Mandalinić i Musa
- postoji teorija prema kojoj u skupini Čile može preskočiti Hrvatsku i uzeti joj drugo mjesto, a to je da pobijedi nas i Saudijsku Arabiju, a mi izgubimo večeras i u petak protiv Njemačke. No to više zvuči kao znanstvena fantastika

---------------------------------------------------------------------------------

Hrvatski rukometaši su s tri pobjede blizu druge pozicije u skupini, a odluka o prvom mjestu past će protiv Njemačke (petak, 17.45). Što se tiče Čilea njima je važniji dvoboj proti Saudijske Arabije, jer ih ona u slučaju slavlja vodi u osminu finala. Dakle, za očekivati je da će se igrači obje reprezentacije čuvati za peto kolo. Bez obzira što su u Hrvatskoj najavili 'rezervni' sastav sve osim uvjerljive pobjede naših bilo bi iznenađenje. Igrali smo jednom, u kvalifikacijama za OI 2012. i tada je bilo u Varaždinu 20 razlike za Hrvatsku.

'I Čileu i nama utakmica praktički ništa ne znači. Čileu je glavna utakmica ona protiv Saudijske Arabije. Koliko znam, nemaju neku veliku širinu i pretpostavljam da će i oni odmarati ove važnije igrače za utakmicu protiv Saudijaca. Mi ćemo igrati s igračima koji su nešto manje igrali do sada, a odmarat ćemo ove s većom minutažom, pogotovo Duvnjaka. Vjerujem da će momci koji manje igraju i koji su do sada bili na klupi odigrati jednu pravu utakmicu. Čile će nam biti dobra trening utakmica i priprema za Njemačku', rekao je pomoćnik izbornika Babića Petar Metličić.

'Čile gaji sličan stil rukometa kao Argentina s jednom igrom punom vica. Vidi se da uživaju u tome. Bez obzira na to što su ih Nijemci dobili s velikom razlikom smatram da neće biti tako lako jer smo vidjeli kako mogu namučiti neke momčadi. No, bez obzira na to pobjeda nikako ne bi trebala biti upitna i onda idemo spremni dočekati Njemačku', izjavio je hrvatski vratar Stevanović.