PRESTROGO ILI...

Najružniji trenutak rukometnog derbija Francuza i Norvežana

16.01.2017 u 17:22

U nedjelju je u derbiju skupine A rukometnog SP-a Francuska svladala Norvešku 31:28, a utakmicu je u završnici obilježila nervoza

Francuzi su kontrolirali susret u kojem su Norvežani u posljednjim minutama stigli do 'pristojnog' poraza. Bio je to dvoboj u kojem je bilo dosta grubosti, ukupno 12 isključenja (Francuska 5) te jedan direktni crveni karton koji je razljutio domaće gledatelje.

Norveška je u 59. minuti imala napad, lopta je došla na crtu do Bjartea Myrhola, ali ga je tome trenutku po nogama pokosio Ludovic Fabregas cijelim tijelom. Izgledalo je kako tu nije bilo namjere, da se francuski pivot nije mogao zaustaviti, ali ga je sudac odmah isključio. To je izazvalo reakciju gledatelja koji su izviđali sudačku odluku smatrajući da je prestroga.

Inače, prema izvještajima stranih medija cijela situacija razbjesnila je i srušenog Myrhola koji je bio vidno nervozan i poslije susreta.