PRVENSTVO SVE ZANIMLJIVIJE

Francuska gazi, Nijemci bacili Hrvatskoj rukavicu u lice!

13.01.2017 u 19:21

Francuska rukometna reprezentacija ostvarila je drugu uvjerljivu pobjedu na SP-u kojem je domaćin, 31:19 ovog petka protiv Japana, dok je Njemačka pobjedom 27:23 protiv Mađarske potvrdila da će biti glavni protivnik Hrvatskoj u borbi za prvu poziciju u skupini C...

Dinartova izabrana vrsta na doista je impresivan način započela svoje domaće Svjetsko prvenstvo. Nakon uvjerljive 31:16 pobjede protiv Brazila u srijedu, ništa bolje prošao nije niti Japan kojeg je Francuska slomila već na samom početku utakmice.

U visokoj pobjedi 31:19 odlično je funkcionirala francuska obrana, kao i golmani Vincent Gerard te Thierry Omeyer, a posebno se nazabijao pivot Ludovic Fabregas koji je imao realizaciju 7 od 7.

Francuzi su tako stigli do maksimalnog učinka iz prva dva kola, a još ih čekaju dvoboji s Norveškom, Rusijom i Poljskom u prvoj fazi natjecanja.

U isto vrijeme igrana je nama puno zanimljivija utakmica u hrvatskoj skupini C, u kojoj je Njemačka potvrdila ulogu favorita protiv Mađara. Sigurdssonova reprezentacija na poluvremenu je imala 16:11, ali se utakmica zakomplicirala u nastavku, no Mađarska niti jednom nije uspjela izjednačiti i na kraju se morala pomiriti s porazom 27:23.

Uwe Gensheimer utrpao je čak 13 golova i bio najbolji strijelac susreta.

Aktualni prvaci Europe tako su potvrdili da će biti najopasniji protivnik Hrvatskoj u borbi za prvo mjesto u grupi, jer ranije je Bjelorusija iznenađujuće izgubila od slabašnog Čilea

U skupini D također je odigrana jedna utakmica ovog popodneva, u kojoj je Švedska s uvjerljivih 33:16 svladala Bahrain, uz 10 golova Jerryja Tolbringa.