14.01.2017 u 16:00

• +55

SP u rukometu, skupina C, 2. kolo: Hrvatska - Mađarska

Izvor: Reuters / Autor: Charles Platiau

Hrvatske rukometaše očekuje druga utakmica na Svjetskom prvenstvu u Francuskoj. Protivnik je stari rival Mađarska, a tekstualni prijenos pratite na tportalu od 20.45

Hrvatska – Mađarska 31:28

60' - Balogh je postavio konačnih 31:28
60' - možda i anjlepša akcija prvenstva ikoju je završio Duvnjak, 31:27
59' - Cindrić otklanja sve dvojbe, naravno Mađari su opet došli do brzog gola, 30:27
58' - Cindrić je pogodio, to je to, ali Mađari opet prelao uzvraćaju, 29:26
57' - Mađari su zabili dva u nizu i vratili nadu, 28:25
55' - šebetić se totalno opustio i pogodio, 28:23
54' - nezaustavljivi Duvnjak, 27:22
54' - briljantni Mamić iz daljine izluđuje Miklera, 26:21
52' - Mamićev super gol, pa Kontrec u kontri, 25:20
49' - i opet Šebetić iz jako teške situacije, 23:19
49' - brzi napad Hrvatske, imamo veliku prednost, Šebetić, 22:18
48' - Duvnjakova sjajna asistencija za Kontreca na crti, tri razlike, 21:18
46' - još jednom Horvat, 20:18
45' - Horvat s krila s igračem više, a Balogh odmah sa centra koristi neopreznost Ivića, 19:18
44' - brza kontra i Štrlek zabija, ali već u sljedećm napadu je Jamali strijelac, no on je odmah zaradio isključenje zbog prigovora, 18:17
43' - Mandalinić nije iskoristio sedmerac i kazna je stigla u obliku Jamalija, 17:16
41' - Cindrić je pogodio iz daljine, Hrvatska prvi puta ima +2, 17:15
39' - brzi centar Hrvatske, opet imamo minimalnu prednost preko Štrleka, 16:15
38' - Mamićev drugi pogodak, pridružuje se raspoloženom Duvnjaku, 15:14
37' - obrana Ivića pa gol Duvnjaka, prednost nije dugo trajala, 14:14
36' - Mađari postižu dva u nizu, ali tu je Mamić, 13:13
35' - Duvnjak je drugi puta na utakmici doveo Hrvatsku u vodstvo, 12:11

30' - naša velika serija od četiri gola za izjednačenje, Šebetić, 11:11
29' - bomba Duvnjaka, uhvatili smo priključak, 10:11
28' - Ivićeve obrane i sjajni štrlek u napadu nas polako vraćaju, 9:11
27' - prvo Balogh, ali uskoro Štrlek sušta veliku prednost Mađara, 8:11
24' - opet su Mađari na tri razlike, 7:10

23' - napokon gol, Cindrić, 7:9
20' - Harsanyi još jednom s krila, Ivić odlazi na gol
18' - Duvnjak asistent, Horvat uz pomoć vratnice, 6:8
18' - Juhaszov drugi pogodak, pa nam je Lekai prodao istu foru, 5:8
16' - Mandalinić sa sedam metara, 5:6
15' - Štrlek na isteku 15 minute pogađa iz teške pozicije, 4:6
15' - još jedna brza kontra Mađarske, ovo ne izgleda nikako dobro, 3:6
14' - Lekai odvodi Mađare na +2, 3:5
13' - sada su Mađari prodali Hrvatskoj kontru, 3:4
11' - Balogh pokazuje da će dobro zamijeniti Nagyja, 3:3
10' - nova kontra, Horvat realizator, naše prvo vodstvo, 3:2
8' - nevjerojatno, Duvnjak je solo akcijom postigao gol, poništen je , a suci su ga isključili zbog prigovora
7' - opet Mađari sa crte zabijaju, u istoj minuti je uzvratio Mandalinić 2:2
6' - Štrlek iz kontre, 1:1
3' - Harsanyi je zabio, a mi smo izgleda razbranili Miklera, 0:1
1' - počela je utakmica
- prema posljednjim informacijama Nagy nije istrčao na zagrijavanje pa će Mađarska biti bez svoje najveće zvijezde

-------------------------------------------------------------------------------

Hrvatska je prvenstvo otvorila pobjedom protiv Saudijske Arabije, ali nije oduševila. Novi protivnik je znatno kvalitetniji iako postoji velika mogućnost da Mađari na parket izađu bez prve zvijezde ozlijeđenog Laszla Nagyja.

Prije same utakmice Mađari, koji su u prvom kolu poraženi od Njemačke, u ulogu favorita su gurnuli naše rukometaše.

S druge strane i u hrvatskom taboru vlada oprez.

'Oni su drugačija momčad od nas. Starija momčad, jaka, s dobrim golmanom i jakim pivotmenom. Sigurno da su profilom suprotni od nas. Mi svakako trebamo igrati bolje nego protiv Saudijske Arabije i ja se nadam da će tako i biti protiv Mađarske, da ćemo mi malo popraviti naš performans. Nadam se da je grč koji smo danas imali završio i da ćemo jednostavno biti malo brži i precizniji u kretanju', rekao je izbornik Babić.

'Mađari su jedna iskusna ekipa koja igra dobar rukomet. Odlična su ekipa s dobrom 6-0 obranom. Moramo puno bolje igrati da sutra pobijedimo. Pogledali smo već dosta video materijala o Mađarima. Dobro ćemo se pripremiti i nadam se da će biti dobro', dodao je Duvnjak.